Догори
Дати відгук

Незважаючи на дощі, річки й далі пересихають

Тому воду треба максимально економити

2 хв на прочитання09 Червня 2020, 13:17
Фото Олега Листопада Фото Олега Листопада
Поділитись:

Річки України на 2-3 місяці раніше звичайних строків (у квітні) поступово перейшли на ґрунтове живлення. Про це повідомляє Державне агентство водних ресурсів.

«Утримання дефіциту опадів (відсутність стокоформуючих опадів) вказує на високу ймовірність виникнення на цілому ряді річок (зокрема, Рось, Сула, Південний Буг, Сіверський Донець, які до того ж мають значне антропогенне навантаження) значної гідрологічної посухи у літній період з негативними наслідками для різних секторів економіки, населення та довкілля», - ідеться у повідомленні.

Це означає, що воду треба максимально економити і що Україна зіткнулася зі значною проблемою.

«Поточна водність річок є значно меншою за середні для квітня показники (менше 40% квітневої норми) і близька до витрат, які в багаторічному розрізі характерні для меженного періоду – липня-вересня. Відмічається дуже низька водність таких річок як Рось, Сула, Південний Буг», - додають у Держводагентстві.

Одним із наслідків низької водності може стати активне «цвітіння» води.

«Ми тривожимося з приводу цвітіння Росі, оскільки фосфатів у річці доволі багато, це показали аналізи, які ми замовляли ще навесні. Ніяких кроків уряд для зменшення забруднення фосфатами не робить», - прокоментував GreenPost співзасновник «Збережемо Рось» Олег Собченко.

Крім того, за прогнозом Укргідрометцентру водність Дніпра біля Києва у червні очікується в середньому на  47% від норми.

«Але вкотре наголошуємо, що завдяки вчасним діям Держводагентства та узгодженим рішенням Міжвідомчої комісії наповнення каскаду дніпровських водосховищ станом на 27 травня складає 95%», - повідомила GreenPost директорка департаменту водного менеджменту Держводагентства Ольга Лисюк.

Як ми вже писали, Рада національної безпеки та оборони створила робочу групу з питань безпеки держави та забезпечення населення якісною питною водою. Ця група рекомендувала КМУ у місячний строк підготувати та внести на розгляд ВРУ законопроєкт, яким буде запроваджена реальна відповідальність за «порушення встановлених режимів роботи штучних водогосподарських об’єктів та водогосподарських систем».

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.