Догори
Дати відгук

Держекоінспекція підрахувала суму збитків після обстрілу сховища аміаку у Сумах

Російські війська обстріляли сховища 21 березня

1 хв на прочитання19 Травня 2022, 16:20
Поділитись:

Фахівці Держекоінспекції у Сумській області направили до органів прокуратури  розрахунок збитків, завданих довкіллю внаслідок аварійного витоку аміаку в атмосферне повітря, що стався 21 березня 2022 року на Сумщині. Всі ми добре пам’ятаємо хмару, яка піднялась над ПАТ «Сумихімпром». Російські війська обстріляли сховище підприємства у результаті було пошкоджено трубопровід, відбувся витік надзвичайно шкідливої хімічної речовини - аміаку. Про це повідомляє пресслужба Державної екологічної інспекції України.

Згідно зі  спеціальною Методикою, створеною оперативним Штабом при Держекоінспекції, загальна сума збитків, завданих внаслідок дій військових злочинців, лише в частині забруднення атмосферного повітря склала 5,1 млн гривень.

Нагадаємо, що завдяки набранню чинності Методики розрахунку неорганізованих викидів забруднюючих речовин або суміші таких речовин в атмосферне повітря внаслідок виникнення надзвичайних ситуацій та/або під час дії воєнного стану та визначення розмірів завданої шкоди, спеціалісти ДЕІ тепер мають можливість зробити офіційне обчислення екологічної шкоди, нанесеної військами російської федерації з метою подальших репарацій.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.