Догори
Дати відгук

Державний регулятор наказав погасити заборгованість перед «Енергоатомом»

Ліквідувати борги перед енергетиками має державне підприємство "Гарантований покупець".

1 хв на прочитання16 Січня 2021, 17:43
Фото з відкритих джерел Фото з відкритих джерел
Поділитись:

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг наказала державному підприємству "Гарантований покупець" погасити борги перед "Енергоатомом". Постанову опублікували на офіційному сайті регулятора.

Згідно з нею, ДП "Гарантований покупець" щонайменше 50 % коштів, отриманих від ПРАТ «НЕК «УКРЕНЕРГО» в рамках кредитів, наданих банками під гарантії держави, направляти на погашення заборгованості перед ДП НАЕК «Енергоатом».

Нагадаємо, що компанія "Енергоатом" зазнала мільярдних збитків через різке збільшення "інших операційних витрат". Це можна побачити в фінансовому звіті компанії за 9 місяців цього року.

Згідно з документом, протягом звітного періоду "Енергоатом" збільшив чистий дохід від реалізації продукції компанії. За підсумками 9 місяців він склав 36,4 млрд грн, що на 4,9% більше, ніж за аналогічний період минулого року. Зокрема, через збільшення собівартості електроенергії, яка зросла на 4% - до 27,7 млрд грн загалом.

Водночас підприємство збільшило зарплати на оплату праці — одразу на 22% до 9,2 млрд грн. Крім того, протягом звітного періоду НАЕК зазнав мільярдних збитків - 13,2 млрд грн, через ріст "інших операційних витрат". Про які саме операційні витрати йде мова — незрозуміло.

Як ми інформували своїх читачів раніше, енергетичні експерти говорять про те, що  "Енергоатом" має мільярдні збитки через непрофесійність та розкрадання коштів керівництвом. 

 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.