Догори
Дати відгук

День контрацепції: лікар радить, як вибрати протизаплідний засіб

Адже універсальної контрацепції нема.

3 хв на прочитання26 Вересня 2021, 10:23
Поділитись:

26 вересня відзначають День контрацепції. Питання запобігання небажаній вагітності залишається гострим попри те, що пропозицій на ринку протизаплідних засобів не бракує. Лікар-гінеколог Наталія Лелюх закликає вибирати контрацепцію «до знайомства з коханим, до першого побачення, до першого статевого контакту».

«Бо тільки «до»то контрацепція. а якщо післято жест відчаю та констатація неповаги до себе», — вважає лікар.

Наталія Лелюх наголошує, що вагітність повинна бути бажаною, однак при цьому слід враховувати і бажання партнера.

«Про це необхідно потурбуватись до сексу і вам особливо, бо може виявитись, що йому не подобаються презервативи і що «я думав, ти сама знаєш, як». Звичайно, в ідеальному варіанті про наслідки думають обидва, але пристрасть вона така... пристрасна і захоплююча», — нагадує гінеколог.

Наталія Лелюх наводить короткі поради по контрацепції.

  • Статеве життя нерегулярне, партнер новий, невідомий, або настільки відомий, що геть ненадійний — презерватив.
  • Статеве життя нерегулярне, але партнер сталий, один, надійний і перевірений життям — сперміциди або презерватив. Або внутрішньоматкова спіраль, бо нерегулярний секс може стати регулярним.
  • Регулярне статеве життя (ритм індивідуальний, але не менше 2 разів на тиждень) з одним сталим і надійним партнером. При цьому репродуктивні плани ще є, але не на часі — гормональна контрацепція (потребує призначення лікарем), внутрішньоматкова спіраль (призначає і встановлює той самий лікар), модифікований календарний метод (має нюанси по технології використання і надійності), перерваний статевий акт (ненадійна контрацепція), ну, або знову ж таки — презерватив. (При цьому гінеколог наголошує, що «гормональна контрацепція» — це багато різних опцій: комбіновані оральні контрацептиви, вагінальне кільце, контрацептивний пластир, внутрішньоматкова спіраль із різним вмістом гормонального препарату. «Ще раз, капслоком: ЇХ ПРИЗНАЧАЄ ЛІКАР, а не інстаграм», — повторює Наталія Лелюх.)
  • Регулярне статеве життя з одним партнером і виконана (забанена) місія батьківства — хірургічна стерилізація, вазектомія, внутрішньоматкова спіраль (усі ці процедури вимагають присутності лікаря під час проведення).
  • Після пологів на тлі лактації при швидкому сексі («поки спить») — презерватив із додатковим лубрикантом — «не тому що немає часу на прелюдію, а тому що пролактин (гормон грудного вигодовування) сушить слизову». «Нагадаю, що лубриканти і вагінальні зволожувачі на масляній основі пошкоджують латекс презервативу, тому... якщо не маєте бажання мати неочікувані 2 смужки на тесті, обирайте правильний лубрикант», — говорить лікар.
  • При будь-якому ритмі статевого життя, але при потребі максимально надійної контрацепції, залежно від планів на вагітність у майбутньому — стерилізація, гормональна контрацепція, внутрішньоматкова спіраль. І надійний партнер.

Також ми розповідали, що призводить до зниження кількості сперматозоїдів і як цьому можна запобігти.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.