Догори
Дати відгук

Де відпочити на вихідні: «зачарована Десна» (фото)

Ця річка здавна уславилася як чудове місце для того, аби купатися, сплавлятися на плотах або рибалити.

2 хв на прочитання09 Липня 2021, 19:30
Фото: Олександр Приходько Фото: Олександр Приходько
Поділитись:

Десна — друга за величиною притока Дніпра. Майже вся течія Десни в межах України розташована у природній зоні Полісся, тому річці притаманна широка річкова долина, значна звивистість русла, багато проток, озер та стариць — старих русел і рукавів, піщані береги.

Фото: Олександр Приходько

На берегах Десни розташовано велику кількість пансіонатів. У цій річці надзвичайно приємно купатися, а у дозволений період — і рибалити: у Десні та її притоках водяться понад 35 видів риби. Також по Десні проходять популярні байдаркові маршрути з великою кількістю зручних стоянок.

Ширина Десни коливається від 60 до 450 м, глибина в окремих місцях сягає 17 м, але найчастіше не перевищує 1-3 м. Дно піщане, на плесах зі спокійною течією вкрите піском із домішкою мулу. Улітку швидкість течії не перевищує 0,3 м/с, тобто купатися в Десні офіційно дозволено — адже за нормативними вимогами щодо безпеки можна влаштовувати пляж на річках з течією не швидше 0,5 м/с.

Фото: Олександр Приходько

Проте Чернігівська ДСНС застерігає: з початку року у водоймах Чернігівщини потонуло 20 осіб, з них 1 дитина. Тому рятувальники звертаються до мешканців та гостей Чернігівщини із застереженням бути обачними поблизу водойм і нагадують, що основною причиною трагічних наслідків є порушення правил безпеки під час відпочинку на водоймах.

Варто пам’ятати: купатися можна лише у спеціально обладнаних для цього місцях; не запливайте далеко від берега; ніколи не плавайте наодинці, особливо якщо ви не впевнені у своїх силах; не заходьте у воду в стані алкогольного сп'яніння; ніколи не пірнайте в незнайомих місцях. Батькам слід пам'ятати, що відпочинок дітей біля водойм має відбуватися виключно під наглядом дорослих.

Раніше ми писали, що найбрудніша вода на пляжах — у Миколаєві, Маріуполі, Запоріжжі та Києві.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.