Догори
Дати відгук

Чому затяжний коронавірус частіше вражає жінок, відповідь вчених

Серед серйозно хворих приблизно кожна третя жінка і кожен п'ятий чоловік

1 хв на прочитання14 Вересня 2022, 21:21
Поділитись:

У жінок частіше виявляють затяжну форму коронавірусу.

Нові дослідницькі дані свідчать, що дуже багато людей, хворіють на ковід тривалий час. Симптоми затяжного COVID-19 можуть зберігатися щонайменше три місяці, і особливо часто від наддовгого коронавірусу страждають жінки.

"Жінки вдвічі більше схильні до затяжної течії коронавірусної інфекції в порівнянні з чоловіками", - це один і висновків дослідження Інституту вимірювання показників та оцінки стану здоров'я (IHME) при Вашингтонському університеті, проведеного на замовлення Європейського регіонального бюро ВООЗ.

Вчені констатували, що ймовірність затяжного ковіду збільшується при тяжких формах захворювання. Вони підрахували, що серед серйозно хворих приблизно кожна третя жінка і кожен п'ятий чоловік може піддатися ковіду з тривалим перебігом. Дослідники уточнили, що в його випадку пацієнти мають надзвичайно довгу втому, задишку, когнітивні труднощі.

У ВООЗ, у свою чергу, зазначили, що явище затяжного коронавірусу вивчене ще слабко і потребує подальшого дослідження. Наприклад, там вважають, що потрібно з'ясувати, як він проявляється у людей залежно від вакцинації.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.