Догори
Дати відгук

Чому тривалість життя зростає, і чому знижується – вчені назвали основні причини

Ще 40 тисяч років тому мисливці жили довше за тих, хто мав осілий спосіб життя.

2 хв на прочитання24 Листопада 2021, 23:46
Фото:
Ольга Ахметова Фото: Ольга Ахметова
Поділитись:

Достатня фізична активність пригнічує процеси старіння в організмі, подовжуючи  життя. Дослідження вчених Гарвардського університету та Гарвардської медичної школи продемонстрували, що внаслідок активних занять знижується рівень ліпопротеїнів низької щільності та тригліцеридів, нормалізується кров'яний тиск Ці процеси посилюються завдяки фізичній активності. Про це науковці розповіли у статті журналу Proceedings of the National Academy of Sciences.

Вони порівняли рухлививість людей і приматів, які близькі до нас еволюційно, а також з’ясували, що  активність через клітинні процеси сприяє довголіттю.

Шимпанзе менше рухаються, ніж людина, проходячи близько 2-4 км. Автори статті зазначили, що спільний предок людини та шимпанзе вів відносно сидячий спосіб життя. Й походження необхідності рухатися треба шукати з початком полювання-збиральництва. Дослідження показують, що мисливці-збирачі ще 40 тисяч років тому мали довшу  тривалість життя. 

Вчені зазначили, що у західних суспільствах кількість щоденних кроків, які роблять люли  між 40 та 70 роками вдвічі зменшується. Тому вони вважають, що можна стверджувати, що вікове погіршення здоров'я теж може бути відносно недавнім надбанням.

Вчені  висувають дві гіпотези про перенаправлення енергії. Перша про те, що активний спосіб життя дає змогу уникнути надлишкового використання енергії на розмноження та запасання жиру. Заняття спортом можуть зменшувати рівні статевих гормонів, особливо в жінок. 

Друга гіпотеза зосереджується на перенаправленні енергії до процесів відновлення та підтримання. Фізична активність супроводжується стресом, спричиняючи пошкодження на тканинному рівні. Їх виправлення сприяє корисним процесам - виробленням антиоксидантів, зменшенням запалення та кращою роботою серцево-судинної системи тощо.

Автори статті зауважують, що природний добір діяв на користь здоровіших людей з можливістю прожити триваліше життя для допомоги дітям і онукам. Фізична активність посприяла підтриманню здоров'я й протидії старінню через регуляцію використання енергії.

Нагадаємо, як знизити ризики для здоров'я в разі сидячої роботи.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost
Кількість поранених унаслідок обстрілу Українська на Донеччини зросла, серед них четверо дітей та є загиблі
1 хв на прочитання42 хвилини тому
Реактивні установки залпового вогню, подаровані Корейським дитячим союзом, біля Дитячого палацу Мангенде в Пхеньяні 6 червня 2023 року. Фото: ЦТАК
Піонери КНДР передали армії три реактивні системи залпового вогню (ФОТО)
1 хв на прочитаннягодина тому
Фото з соцмереж
На референдумі буде порушено питання про включення Бєлгородщини до складу України з тимчасовими автономними правами — керівник руху «БНР»
9 хв на прочитання7 годин тому
Багатий урожай помідорів можна зібрати навіть у дощі та холоди: поради досвідчених городників
5 хв на прочитання8 годин тому
Цвітіння води та її евтрофування: чим небезпечно для Одеського регіону підрив Каховської ГЕС
1 хв на прочитанняВчора
Рис буде як у зіркових шеф-кухарів:як приготувати ідеальний гарнір
1 хв на прочитанняВчора
На залізничній станції в Одесі конфісковано 2 500 тон залізної руди виробництва рф (ФОТО)
1 хв на прочитанняВчора
В Ужгороді працівники ДЕІ Закарпаття виявили забруднення річки Уж
1 хв на прочитанняВчора