Догори
Дати відгук

Чому тривалість життя зростає, і чому знижується – вчені назвали основні причини

Ще 40 тисяч років тому мисливці жили довше за тих, хто мав осілий спосіб життя.

2 хв на прочитання24 Листопада 2021, 23:46
Фото:
Ольга Ахметова Фото: Ольга Ахметова
Поділитись:

Достатня фізична активність пригнічує процеси старіння в організмі, подовжуючи  життя. Дослідження вчених Гарвардського університету та Гарвардської медичної школи продемонстрували, що внаслідок активних занять знижується рівень ліпопротеїнів низької щільності та тригліцеридів, нормалізується кров'яний тиск Ці процеси посилюються завдяки фізичній активності. Про це науковці розповіли у статті журналу Proceedings of the National Academy of Sciences.

Вони порівняли рухлививість людей і приматів, які близькі до нас еволюційно, а також з’ясували, що  активність через клітинні процеси сприяє довголіттю.

Шимпанзе менше рухаються, ніж людина, проходячи близько 2-4 км. Автори статті зазначили, що спільний предок людини та шимпанзе вів відносно сидячий спосіб життя. Й походження необхідності рухатися треба шукати з початком полювання-збиральництва. Дослідження показують, що мисливці-збирачі ще 40 тисяч років тому мали довшу  тривалість життя. 

Вчені зазначили, що у західних суспільствах кількість щоденних кроків, які роблять люли  між 40 та 70 роками вдвічі зменшується. Тому вони вважають, що можна стверджувати, що вікове погіршення здоров'я теж може бути відносно недавнім надбанням.

Вчені  висувають дві гіпотези про перенаправлення енергії. Перша про те, що активний спосіб життя дає змогу уникнути надлишкового використання енергії на розмноження та запасання жиру. Заняття спортом можуть зменшувати рівні статевих гормонів, особливо в жінок. 

Друга гіпотеза зосереджується на перенаправленні енергії до процесів відновлення та підтримання. Фізична активність супроводжується стресом, спричиняючи пошкодження на тканинному рівні. Їх виправлення сприяє корисним процесам - виробленням антиоксидантів, зменшенням запалення та кращою роботою серцево-судинної системи тощо.

Автори статті зауважують, що природний добір діяв на користь здоровіших людей з можливістю прожити триваліше життя для допомоги дітям і онукам. Фізична активність посприяла підтриманню здоров'я й протидії старінню через регуляцію використання енергії.

Нагадаємо, як знизити ризики для здоров'я в разі сидячої роботи.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Здоров'я
Як знизити рівень стресу: радить дієтолог
3 хв на прочитання5 годин тому
Фото:
Українська правда. Життя
Чому знежирені молочні продукти шкодять здоров'ю – пояснення дієтолога
1 хв на прочитанняВчора
Фото:
Hype.tech
Навіщо нам спати: 10 цікавих фактів про сон у День любителів поспати
5 хв на прочитанняВчора
Фото: Киев 24
Обіцяють найбільший вертеп у Європі: у Києві на Софіївській площі змонтували аркас ялинки, яка відкриється 19 грудня різдвяним дійством
1 хв на прочитанняВчора
Закон про 1000 грн за вакцинацію підписав голова Верховної Ради та направив його Зеленському
1 хв на прочитанняВчора
Коли у Києві розпочнуться зимові канікули – пояснення влади
1 хв на прочитанняВчора
Чи буде посилення карантину на Новий рік і Різдво — розповідає Ляшко
1 хв на прочитанняВчора
Шкідливі домішки у їжі допоможе визначити український застосунок Foodstr за допомогою штрих-коду
2 хв на прочитанняВчора