Догори
Дати відгук

Чоловіки частіше за жінок помирають від раку грудей

Це з'ясували американські медики

1 хв на прочитання20 Серпня 2020, 17:33
Поділитись:

Чоловіки з раком молочної залози частіше помирають, ніж жінки з таким самим діагнозом. Але він зустрічається у них вкрай рідко. Про це свідчить нове дослідження вчених з американського Університету Вандербільта. Повідомляє "Україна 24", посилаючись на JAMA Oncology.

Смертність протягом п'яти років після діагнозу серед чоловіків була на 19% вищою, ніж серед жінок з раком молочної залози.

В ході дослідження вчені визначили, що близько 85% випадків раку молочної залози у чоловіків були ER-позитивними. Це на 10% частіше, ніж у жінок з раком молочної залози (75%).

Термін "ER-позитивний" означає, що в клітинах раку молочної залози є рецептори до жіночого статевого гормону естрогену (в деякій кількості він присутній і в організмі чоловіка). У таких випадках естроген може стимулювати ріст пухлини. Такі ракові утворення мають тенденцію зростати та поширюватися швидше.

За словами авторів, попередні дослідження показали, що гормональне лікування може бути менш ефективним для чоловіків, ніж для жінок. Іншими факторами, які можуть впливати на рівень смертності серед чоловіків, можуть бути куріння, вживання алкоголю, відсутність фізичної активності та ожиріння.

Клінічні характеристики й недостатнє лікування були пов'язані з 63% статевих відмінностей в рівнях смертності від раку молочної залози. 

Тим часом вчені з'ясували, що у частини людей є природний імунітет від COVID-19.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.