Догори
Дати відгук

Через пандемію світові викиди вуглекислого газу катастрофічно зростуть

Держави знову починають вкладати кошти у видобуток вугілля, газу та нафти.

1 хв на прочитання22 Квітня 2021, 17:11
Через пандемію світові викиди вуглекислого газу катастрофічно зростуть Через пандемію світові викиди вуглекислого газу катастрофічно зростуть
Поділитись:

Довкіллю та людству загрожує небезпека. Експерти Міжнародного енергетичного агентства (МЕА) прогнозують, що у 2021 році викиди вуглекислого газу на планеті зростуть на 5 %. 

Про це повідомляє The Guardian із посиланням на Міжнародне енергетичне агентство, різкий стрибок кількості викидів обумовлений тим, що держави знову починають вкладати кошти у видобуток вугілля, газу та нафти, щоб прискорити вихід з економічної кризи, спровокованої пандемією COVID-19. І це  може бути другий за величиною стрибок зростання вкидів вуглекислого газу в історії людства.

«Це шокує та дуже тривожить. З одного боку, уряди заявляють, що боротьба з глобальним потеплінням — їх пріоритетне завдання. З іншого боку, ми спостерігаємо друге за величиною зростання викидів в історії», — говорить Фатіх Бірол, виконавчий директор МЕА й один із провідних світових експертів у галузі енергетики та клімату.

Фахівці порівнюють нинішню ситуацію з фінансовою кризою 2010 року, після якої викиди зросли на більш ніж 6 %. Тоді уряди теж стимулювали зростання економіки за допомогою видобутку дешевої енергії.

Відомо, що  за даними МЕА рівень викидів вуглекислого газу у світі припинив збільшуватися у 2019 році, попри прогнози зростання. Заразом рівень викидів за межами розвинених країн усе ще продовжує активно зростати,  передусім за рахунок Китаю та Індії.

Нагадаємо, існування людства опиниться під загрозою через неминучі проблеми із продовольством, чистотою повітря та нестачею води.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.