Догори
Дати відгук

Через коронавірус 27 країн опиняться на межі голоду

Про це заявили в ООН

2 хв на прочитання21 Липня 2020, 22:36
Поділитись:

Продовольча і сільськогосподарська організація ООН (ФАО) і Всесвітня продовольча програма (ВПП) визначили 27 країн, у яких через кілька місяців може розвинутися продовольча криза через COVID-19. Про це повідомляє AgroPortal.ua посилаючись на euromeat.

У список 27 країн потрапили: Афганістан, Бангладеш, Гаїті, Венесуела, Ірак, Ліван, Судан, Сирія, Буркіна-Фасо, Камерун, Ліберія, Малі, Нігер, Нігерія, Мозамбік, а також Сьєрра-Леоне, Зімбабве і деякі інші.

Ці країни вже боролися з відсутністю продовольчої безпеки й голодом ще до появи COVID-19. Раніше це було пов'язано з економічною кризою, нестабільністю, відсутність безпеки, екстремальними кліматичними явищами, а також шкідниками рослин і хворобами тварин.

«Тепер вони перебувають на межі й несуть на собі основний удар руйнівного впливу COVID-19 на продовольчі системи. Ми не повинні думати про це як про ризик, який коли-небудь виникне. Ми не можемо сприймати це як проблему завтрашнього дня. Нам потрібно зробити більше для захисту продовольчих систем і нашого найбільш вразливого населення — прямо зараз», - сказав генеральний директор ФАО Цюй Донг.

Своєю чергою пандемія внесла свій негативний вплив і в без того нестабільне положення цих країн. Опитані фермери повідомляють про численні проблеми з доступом до насіння, що призводить до скорочення посівів. На Гаїті 90% респондентів очікують побачити значне зниження виробництва зернових. В Колумбії більша частина опитаних скотарів повідомляють про труднощі з доступом до корму, а в Південному Судані дві третини респондентів заявляють, що намагаються отримати доступ до підтримки здоров'я тварин.

«Ця динаміка, ймовірно, призведе до циклу скорочення виробництва, скорочення можливостей для використання в сільському господарстві й зростання цін на продукти харчування. В результаті виникне середа з погіршенням продовольчої безпеки й голод», - вважають у ФАО.  

Нагадаємо, нардепи проголосували за закон про сільськогосподарську кооперацію.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost
Біль у спині після дачі: вісім способів запобігти появі болю і позбутися від нього
5 хв на прочитаннягодина тому
Фото з соцмереж
На референдумі буде порушено питання про включення Бєлгородщини до складу України з тимчасовими автономними правами — керівник руху «БНР»
9 хв на прочитання6 годин тому
Коли турбують суглоби: як правильно рятувати ситуацію
3 хв на прочитанняВчора
Цвітіння води та її евтрофування: чим небезпечно для Одеського регіону підрив Каховської ГЕС
1 хв на прочитанняВчора
Ботулізм, інфекційні хвороби, паразити: вживати мертву рибу категорично заборонено – МОЗ
2 хв на прочитанняВчора
Як її розпізнати та чим небезпечна стенокардія
1 хв на прочитанняВчора
На залізничній станції в Одесі конфісковано 2 500 тон залізної руди виробництва рф (ФОТО)
1 хв на прочитанняВчора
Що допоможе при сльозотечі: практичні поради для тих, хто страждає
2 хв на прочитанняВчора