Догори
Дати відгук

Через харківських комунальників у місті зникають горобці та синиці, без яких дерева гинуть від шкідників — екоактивістка

Влітку ці птахи стають заслоном розмноженню шкідливих комах, якими й вигодовують. своїх пташенят.

2 хв на прочитання19 Травня 2023, 17:19
Сквер Стрілка у 2019 та 2023 році, після обробки «Харківзеленбудом». Фото: Ірина Кравченко Сквер Стрілка у 2019 та 2023 році, після обробки «Харківзеленбудом». Фото: Ірина Кравченко
Поділитись:

Харківські комунальники не дотримуються «Правил утримання зелених насаджень у населених пунктах України» (Наказ Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України від 10. 04. 2006 №105), де в пункті 11 написано, що мають проводитися «заходи з насичення зелених насаджень комахоїдними птахами й ентомофагами». Про це заявила харківська екоактивістка Галина Турчина.

На її думку, самі правила «давно мають бути доопрацьовані екологами», бо «катастрофічні зміни клімату та природного середовища цього вимагають».

«Правила були створені для більш-менш благополучного природного середовища міста в минулі роки. А тепер у нас КАПЕЦЬ», — говорить харків’янка.

Вона переконана, що харківські комунальники, «які вміють тільки пиляти й косити», не знають, що у природному середовищі міста все взаємопов'язано.

«У місті майже зникли горобці та синиці. Птахи, які колись тут масово мешкали і гніздилися. Влітку ці птахи стають заслоном розмноженню всяких шкідливих комах. Своїх пташенят вони саме комахами і вигодовують. У зимовий же період ці птахи харчуються насінням трави й інших рослин. Тепер трави немає й у них немає місць для гніздування. Дерева стоять обпиляні, кущі вибиті», — констатує Галина Турчина.

Вона наголошує, що результатом стає загибель дерев — адже на них посилено починають розмножуватися шкідники. Як приклад екоактивістка наводить фото тополь, які потерпають від попелиці й інших листогризучих комах.

«Дві третини крони дерева не мають листя, багато сухих гілок. У місті багато сухих дерев, які гинуть від "турботи" наших комунальників. На живих дерев багато сухих гілок, які ніхто не видаляє, ну про омелу мовчу. Напевно, зовнішній вигляд наших дерев має лякати мешканців міста, і вони будуть краще миритися з їхнім знищенням і заготівлею нових кубометрів на дрова», — іронізує харків’янка.

Також ми писали, що робити при «варварському» обрізуванні дерев: інструкція від екоактивістів.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.