Догори
Дати відгук

Боротьба з посухою: Уряд затвердив важливий документ

Йдеться про підтримку зрошування до 2030 року

1 хв на прочитання22 Жовтня 2020, 15:30
Фото з відкритих джерел Фото з відкритих джерел
Поділитись:

21 жовтня Кабінет Міністрів України на своєму виїзному засіданні  затвердив План заходів з реалізації Стратегії зрошення та дренажу в Україні на період до 2030 року. Ця “дорожня карта” допоможе боротися з посухами у південних і східних областях, повідомили у Міністерстві розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України. 

“Зрошення є надзвичайно важливим фактором виробництва сільськогосподарської продукції. Реалізація прийнятого Плану заходів забезпечить розвиток зрошувального землеробства, підвищення врожайності сільськогосподарських культур, збільшення площ зрошуваних земель, дренажних систем та розширенню аграрного потенціалу України”, - сказав очільник профільного міністерства Ігор Петрашко.

Програма розрахована до 2030 року. Виконувати її будуть в три етапи.

Зокрема, Стратегія передбачає часткову компенсацію вартості капітальних інвестицій в об’єкти зрошувальної інфраструктури та дренажу. Також йдеться про пільгове кредитування для будівництва зрошувальних об’єктів та відновлення дренажних систем. У свою чергу держава передбачила  надання державних портфельних гарантій суб’єктам, що не мають належного забезпечення.

Як писав GreenPost раніше, на екологічній карті Європи Україна позначена як маловодна держава. Вона опинилася на 125 місці за кількістю води на душу населення - десь між Чадом і Суданом. 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.