Догори
Дати відгук

Борги перед «‎Нафтогазом»: експерт назвала причину

Збитковість для компанії пов'язана з її спеціальними зобов'язаннями перед покупцями блакитного палива.

2 хв на прочитання24 Листопада 2020, 17:08
Фото ілюстративне Фото ілюстративне
Поділитись:

Компанія “Нафтогаз” має проблеми з фінансами через те, що досі на ринку газу виконує спеціальні зобов'язання. Про це в ході дискусії “Фальстарт опалювального сезону: чи вдасться зігріти всіх цієї зими” повідомила Альона Осмоловська, директорка зі взаємодії з органами державної влади НАК “Нафтогаз України”.

"Ринок теплогенерації - це єдиний ринок газу, в якому залишилися ще спеціальні обов'язки по поставці газу. “Нафтогаз” зобов'язаний надавати таким споживачам газ, незалежно від того, чи розрахувалися вони стовідсотково за вибраний газ. У всіх інших споживачів такої розкоші немає й люди мають платити за блакитне паливо повністю, щоб отримати нову партію", - сказала Осмоловська. 

Вона додала, що є накопичені борги у більшості теплогенеруючих підприємств. Також існують кілька десятків підприємств, які роками мають системні проблеми. 

За її словами, режим спецобов'язків - це  перехідний період між регульованим газовим ринком і вільним ринком, до якого йде Україна. Це виконання зобов'язань в рамках виконання договору про асоціацію з ЄС. 

На думку експертки, надалі потрібно вийти з цього режиму, який генерує збитки для “Нафтогазу”. Теплогенерація повинна стати нормальним бізнесом, який надає реальний сервіс і дає гарантію на вчасний початок опалювального сезону. Мають бути рішення на рівні ВРУ, Кабміну, Регулятора та представників місцевого самоврядування. 

Як ми писали раніше, деяким категоріям населення радять укладати нові договори про постачання блакитного палива. Зробити це варто для того, щоб отримувати газ вчасно та за привабливу ціну.   

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.