Догори
Дати відгук

Бізнес закликав уряд відтермінувати плату за нейтральність балансування

2 хв на прочитання13 Серпня 2020, 11:38
Поділитись:

Європейська Бізнес Асоціація спільно з Асоціацією газовидобувних компаній України, Американською торговою палатою в Україні, Асоціацією Газових Трейдерів України та Асоціацією Надрокористувачів України звернулися до НКРЕКП із закликом відтермінувати на рік (до 1 жовтня 2021 року) введення обов’язкової плати за нейтральність балансування. Також бізнес хоче взяти участь у розробці методики нарахування цієї плати. Про це йдеться у спільній заяві асоціацій.

Бізнесмени нагадують, що з березня 2020 року плата за нейтральність, відповідно до Кодексу ГТС вже нараховується газовидобувним компаніям та іншим замовникам послуг із транспортування, але поки що носить інформативний характер. Однак уже з 1 жовтня 2020 року ці нарахування мають бути сплачені в обов’язковому порядку Оператору ГТС.

«Учасники ринку стурбовані отриманням необґрунтовано високих платіжок за нейтральність балансування, тенденцією до їх щомісячного зростання та незрозумілістю методики розрахунку. Для розуміння ситуації, за березень-червень ставка плати збільшилась майже у 4 рази і на сьогодні, фактично, дорівнює розміру тарифу за послуги транспортування», - йдеться у заяві.

Водночас, додаткове неаргументоване фінансове навантаження, та ще й в умовах кризи через COVID-19, рекордно низькі ціни на вуглеводні, завдасть потужного удару по індустрії та матиме негативні наслідки для економіки, вважають асоціації.

«Тож аби уникнути даної ситуації, Європейська Бізнес Асоціація разом з профільними Асоціаціями закликають Регулятор відтермінувати на рік введення обов’язкової плати за нейтральність балансування та, паралельно, працювати над удосконаленням методики розрахунку, яка має бути прозорою та зрозумілою для учасників ринку. Сподіваємось, голос бізнесу буде почуто», - заявили бізнесмени.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.