Догори
Дати відгук

Бізнес на бджолах — де краще купувати мед, а де пасіки (ІНФОГРАФІКА)

Кількість і розмір пасік в Україні за областями: лідирує центр.

2 хв на прочитання17 Вересня 2022, 19:16
Поділитись:

Бджільництво — галузь, що набирає обертів, особливо враховуючи складну епідеміологічну ситуацію, адже мед завжди вважався продуктом із цілющими властивостями, і найчастіше про нього згадують саме при хворобах.

Реальний стан справ у галузі можна зрозуміти, відвідавши сайт Держспоживслужби, яка публікує дані про стан пасічництва за областями. «Куркуль» вирішив впорядкувати ці дані, звівши їх в одну інтерактивну інфографіку.

Так, беззаперечним лідером в Україні є Кіровоградська область, із показником у 2550 пасік. Наступає їй на п’яти Запоріжжя із 2307 зареєстрованими пасіками, а замикає трійку Вінниччина.

Кількість пасік. Інфографіка: «Куркуль»

Варто також згадати тут і Луганщину. Область стрімко нарощує кількість пасік — лише цьогоріч було видано 450 паспортів. Сьогодні за даними Держспоживслужби тут нараховується понад 1600 пасік.

За кількістю бджолосімей картина не дуже відрізняється: лідер залишається незмінним — це Кіровоградщина (понад 153 тис. бджолосімей), друге місце за Вінницькою областю (146 тис.), а третє посіла Одещина (113 тис. бджолосімей.)

Кількість бджолосімей. Інфографіка: «Куркуль»

А от середній показник розміру пасіки найвищий у традиційному регіоні розведення та продажу маток і бджолопакетів карпатської породи — Закарпатті. Тут зосереджені матковивідні господарства, які мають багато сімей-виховательок для маток. Тож на одну пасіку тут припадає в середньому аж 92 бджолосім’ї.

Середній розмір пасіки. Інфографіка: «Куркуль»

Такі дані вказують на те, що найбільше солодка галузь розвинена у центральних регіонах України, захід України представляють Закарпатська та Чернівецька області, які працюють здебільшого на продаж маток і бджолопакетів.

Також ми розповідали, як перевозити пасіку під час комендантської години.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.