Догори
Дати відгук

Біочипізація – чеські вчені винайшли швидкий і точний метод виявлення COVID-19 (ВІДЕО)

За допомогою спеціального насосу із пробірки відібраний зразок слини поміщають на біочип.

1 хв на прочитання09 Лютого 2022, 13:25
Біочип Біочип
Поділитись:

Науковці з інституту фізики Академії наук Чеської Республіки створили унікальний біочип, який здатен визначити COVID-19 протягом 15 хвилин. Принцип роботи такого приладу поєднує в собі переваги антигенних та ПЛР-тестів, що робить тестування ефективнішим. Як працює новий чеський винахід – на власні очі бачили кореспонденти Радіо Свобода.

Над розробкою спеціального біочипу на «ковід» команда вчених під керівництвом Гани Лісалової почала працювати ще на початку пандемії, однак лише зараз їм вдалося досягти певних результатів. Тепер вчені заявляють: їхній прилад здатний за короткий час та з точністю близькою до ПЛР-тестування виявити, чи є у людини коронавірус. До того ж, за їхніми словами, ще ніде у світі біочип не використовувався для діагностики COVID-19.

За допомогою спеціального насосу відібраний зразок слини із пробірки поміщають на біочип. Якщо людина інфікована коронавірусом, полімерна поверхня чипу, на яку заздалегідь нанесені антитіла «ковіду», реагує на це з дуже високою точністю.

«Розроблена технологія дозволяє визначити навіть концентрацію вірусу у зразку», – підкреслює вчена.

Результат тесту науковці відслідковують на комп'ютері за допомогою спеціального програмного забезпечення, однак в майбутньому це робитиме стаціонарний пристрій, який автоматично визначатиме, чи є у зразку коронавірус.

Науковці розповідають, що перевагою такої технології є і те, що біочіпи можна буде використовувати повторно, натомість антигенний тест після одного використання потрібно викинути.

Раніше ми писали, що Ще три області перейдуть у «червону зону»

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.