Догори
Дати відгук

B зaпoвіднику Acкaнія-Нoвa вдруге в цьому році загинули червонокнижні птахи

Наразі на місці працює керівництво та слідчо-оперативна група місцевої поліції.

1 хв на прочитання23 Лютого 2021, 12:48
Мертвих птахів було виявлено сьогодні вранці  керівником біосферного заповідника «Асканія Нова» Мертвих птахів було виявлено сьогодні вранці  керівником біосферного заповідника «Асканія Нова»
Поділитись:

Мертвих птахів було виявлено сьогодні вранці  керівником біосферного заповідника «Асканія Нова».

За інформацією відділу комунікації поліції Херсонської області, про це повідомив директор науково-дослідної установи Віктор Гавриленко. Він зазначив,  що на   території заповідника виявлені тушки понад 150 мертвих птахів декількох видів, серед них приблизно 30 огарів, яких занесено до Червоної книги України.

Наразі на місці працює керівництво та слідчо-оперативна група місцевої поліції, також викликані спеціалісти ветеринарної служби.

Декілька екземплярів птахів готуються для відправки на дослідження. Також працівники поліції разом із представниками заповідника об’їжджають навколишні фермерські господарства з метою з’ясування, де птахи могли  годуватися та чим оброблялися поля.

Нагадаємо, що на початку січня цього року на території заповідника вже був зафіксований мор 185 сірих журавлів, занесених до Червоної книги. Поліцією за цим фактом було відкрите кримінальне провадження за ч. 1 ст. 239 Кримінального кодексу України. Наразі основною версією є те, що птахи скуштували зерно, яке місцеві фермери протруїли проти польових гризунів.

Нині в дослідному інституті в Харкові тривають необхідні експертизи, за результатами яких очікується встановлення причини загибелі птахів і надання цьому правової оцінки.

 

 

 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.