Догори
Дати відгук

Антимонопольний комітет закрив одну з прав "Роттердам+"

Нібито контролююче відомство не знайшло порушень в рішеннях Нацкомісії по тарифах, що ввела розрахунок за вугілля по роттердамській формулі

2 хв на прочитання18 Грудня 2020, 22:24
Поділитись:

Антимонопольний комітет закрив справу за ознаками порушення НКРЕКП законодавства про захист економічної конкуренції щодо розрахунку у 2016-2017 роках ринкової ціни електроенергії (справа "Роттердам+") через недоведеність порушення. Про це повідомляє пресслужба АМКУ.

Зазначається, що справа була розпочата за інформацією НАБУ.

"У бюро зазначали, що Нацкомісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та компослуг, протягом 2016-2017 років проводила розрахунок прогнозованої оптової ринкової ціни електричної енергії з порушенням алгоритму, визначеного Порядком ОРЦ, шляхом ручного коригування прогнозованої ОРЦ за попередній розрахунковий період на користь ТЕС. Порушення алгоритму могло свідчити про повернення до "ручного режиму" та суб’єктивного ціноутворення для теплових електростанцій (ТЕС). Це могло надати останнім переваги у порівнянні з іншими учасниками ринку, зокрема атомними електростанціями (АЕС) (за інформацією НАБУ та ДП "НАЕК "Енергоатом")", - йдеться у повідомленні.

За результатами розгляду справи АМКУ дійшов висновку, що цінова конкуренція на ринку генерації у моделі ринку, що існувала до 01.07.2019 року, у зв’язку зі значним державним впливом була обмеженою.

"Протягом 2016-2017 роках не відбулося суттєвої зміни часток суб’єктів господарювання на ринку. А також, жодного із великих гравців не було усунуто з ринку. Показники фактичної рентабельності усіх видів генерації у 2017 році засвідчили тенденцію до зниження у порівнянні із попереднім роком... Жодна експертиза, наявна в матеріалах справи, не встановлює факту та розміру збитків, завданих учасникам ринку генерації електричної енергії, тобто потенційним конкурентам ТЕС", - йдеться у позиції АМКУ.

Відтак провадження у справі закрили через недоведеність порушення, додали в АМКУ.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли, що ДТЕК Ахметова впливав на призначення у владі й НАБУ має запис розмови.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost