Субота, 31 Жовтня 2020
Догори
Дати відгук

Агробізнес вимагає зрушити питання реєстрації агрохімікатів з мертвої точки

Асоціація «Український клуб аграрного бізнесу» просить пришвидшити розблокування державної реєстрації пестицидів та агрохімікатів.

1 хв на прочитання31 Липня 2020, 12:20
pixabay pixabay
Поділитись:

Асоціація «Український клуб аграрного бізнесу» звернулася до влади з проханням пришвидшити внутрішні процеси роботи Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України та якнайшвидше розблокувати державну реєстрацію пестицидів та агрохімікатів.

Відповідне  звернення оприлюднено на офіційному сайті організації.

В Асоціації вважають, що  через певні складнощі з налагодженням роботи новоствореного Міністерства, вже понад два місяці як процес державної реєстрації пестицидів та агрохімікатів призупинений.

На переконання представників агробізнесу, такі зупинки в роботі є неприпустимими, адже напряму впливають на роботу аграріїв, захист урожаю, продовольче забезпечення країни та експортний потенціал країни.

"Адже аграрна галузь забезпечує 39% від загального обсягу експорту, 19% ВВП та 40% валютних надходжень. Так, понад 100 препаратів чекають на завершення процедури реєстрації, перереєстрації та завезення в Україну для використання аграріями з метою захисту урожаю, які в першу чергу страждають від таких затримок», - наголошується у зверненні.

Нагадаємо, що Американська торговельна палата в Україні та  Європейська Бізнес Асоціація  вже звертали увагу на дану проблему.  Зокрема на тому, що затримки з реєстрацією сприяють  збільшенню попиту на фальсифіковану продукцію та сірий імпорт.  В результаті це може негативно вплинути на якість продукції, яка буде отримана, а також несе шкоду навколишньому природному середовищу.

Раніше про те, що в Україні зупинили реєстрацію пестицидів, заявила одна з аграрних спілок.

 

 

 

 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.