Догори
Дати відгук

6 міфів про дитячі зубки: правда про сріблення, нелікування і чищення молочних зубів

Молочні зуби обов'язково треба лікувати.

3 хв на прочитання25 Листопада 2020, 09:55
Поділитись:

Якщо ви чули про те, що  зубки малюку можна чистити з трьох років, молочні лікувати не треба (все одно випадуть), а щоб захистити від карієсу, треба їх посріблити, то ви маєте дуже хибну інформацію. 

Про шість найбільш абсурдних міфів про дитячі зубки, у які багато хто продовжує вірити, розповіла педіатр та дитячий інфекціоніст Олена Луцька. У Фейсбуці лікарка "розвінчала" міфи, які, на її переконання, шкодять здоров'ю дітей.

Міф 1. Зуби малюку треба чистити з 1 (2, 3) років або коли сам захоче

Факт. Чистити їх потрібно з моменту появи першого зуба. Щіткою з пастою – так буде ефективніше. Пасту варто обирати ту, що дозволена з 0 років. Її можна ковтати. Чистити зуби – це гігієнічна необхідність. Тож «коли сам захоче» – не варіант. Швидше за все, не захоче, а зіпсовані зуби і лікування у стоматолога – травма набагато більша.

Можемо зазначити, що важливо обрати якісну зубну пасту для дитини, яка би мала і лікувальний ефект і мала б приємний смак та аромат.

Міф 2. Молочні зуби можна не лікувати. Вони ж випадуть

Факт.  Молочні зуби обов'язково треба лікувати. По перше, карієс – це боляче, малюк може погано жувати, мало їсти, і це позначиться на загальному розвитку. По друге, карієс – це джерело інфекції. І так, він може впливати на загальне здоров'я.

Також варто розуміти, що молочні зуби не випадуть всі одразу. І на їхньому місці за ніч не виростуть здорові постійні. А карієс – це інфекція. Отже, із зіпсованих молочних зубів він точно перекинеться на постійні.

Міф 3.  Грудне вигодовування спричиняє карієс

Факт.  Грудне молоко, на відміну від інших рідин, не змінює pH слини. У ньому є фактори, що пригнічують розмноження streptococcus mutans – бактерій, які викликають карієс. У суміші їх немає, тому годування вночі з 🍼 пляшечки підвищує ризик «пляшкового» карієсу. Так само, як соки та компоти з цукром. Якщо стоматолог радить припинити  ГВ, краще міняти стоматолога.

Міф 4. Сріблення зубів – класна безболісна процедура, що запобігає розвитку карієсу

Факт . Це радянський метод  Він неефективний і, до того ж, робить зуби чорними. Так, дітям не байдуже, як вони виглядають. Дбайте і про психологічний  стан малюка також.

Міф 5. Зуби можна не чистити, досить з'їсти щось тверде: яблуко,  моркву і т. д.

Факт. Такого очищення недостатньо. Зуби треба чистити з усіх боків ретельно. Тобто щіткою і з пастою.

Міф 6. Малюк може чистити зуби сам – досить дати йому щітку

Факт.  Малюк не може ретельно вичистити зуби. Просто жувати щітку та їсти пасту – не запобігання карієсу. Чистити зуби – це відповідальність батьків.

Тож найкращий подарунок малюкові з нагоди  першого зуба – перша щіточка. З цього починаються красива посмішка та здоров’я – зубів і всього організму.

До слова, лікар дав 15 рекомендацій COVIDним пацієнтам, якщо їм більше 35 років або вони є в зоні ризику.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Здоров'я