Догори
Дати відгук
  • Головна
  • Новини
  • Еко
  • Ліс
  • 5 тис. га цінних Херсонських степів збережуть від заліснення — ідеться про півострів Чонгар та острів Куюк-Туки 

5 тис. га цінних Херсонських степів збережуть від заліснення — ідеться про півострів Чонгар та острів Куюк-Туки 

На цих територіях будуть заповідні зони.

2 хв на прочитання11 Листопада 2021, 15:28
Фото:
Літературна Україна Фото: Літературна Україна
Поділитись:

Для виконання Указу Президента про масштабне заліснення була створена робоча група з наукового супроводу, яка має допомогти не нашкодити степам, створюючи нові ліси. Окрім представників лісової галузі та Міндовкілля, до робочої групи увійшли науковці Української природоохоронної групи, які проаналізували степи Херсонщини та запропонували не заліснювати 5000 га надзвичайно цінних степових угруповань на півострові Чонгар та на острові Куюк-Тук. Під час наступної робочої зустрічі 5000 га степів Херсонщини виключили з планів лісорозведення. Про це повідомляє Українська природоохоронна група.

Експерти зазначили, що без нових змін законодавства єдиним місцем, де досі можна саджати нові ліси, залишаються останні степи та луки, яких в Україні лишилось не більше 3 %. Група вирішила проаналізувати кожну ділянку, передбачену під залісення, і визначити, чи становитиме її заліснення загрозу біорізноманіттю.

«Першими до нас звернулись лісівники Херсонщини, надіславши на аналіз лісокультурний фонд у межах Гайовського, Чонгарського, Чаплинського та Новотроїцького лісництв ДП «Каховське ЛМГ». На щастя, цього року наші експедиції охопили саме той регіон, де заплановані посадки нових лісів, тому аналіз вийшов обґрунтований», — говорить Олексій Василюк, голова Української природоохоронної групи, яка аналізувала ділянки, передбачені під залісення.

У ході аналізу земельні ділянки поділились на дві контрастні групи — ділянки, що не відіграють важливої ролі для збереження біорізноманіття (орні землі, деградовані землі тощо); ділянки, що зайняті надзвичайно цінними степовими угрупованнями на півострові Чонгар та острові Куюк-Тук. На цих ділянках за участю Української природоохоронної групи створюватимуть нові території природно-заповідного фонду.

100 % площі зазначених ділянок включені до Смарагдової мережі Європи, до водно-болотних угідь міжнародного значення, що охороняються Рамсарською конвенцією. Також ці території зарезервовані для розширення нацпарку «Азово-Сиваський» згідно з Програмою перспективного розвитку заповідної справи в Україні, що схвалена Верховної Радою.

«Разом із тим, жодна інша область не підтримала ініціативу спільного обговорення доцільності заліснення тих чи інших ділянок. Так, лише за місяць виконання президентської ініціативи з посадки нових лісів, у багатьох місцях пошкоджені степові території, зокрема заповідні, що тягне за собою кримінальну відповідальність», — зазначили фахівці.

Нагадаємо, що за п’ять місяців в Україні висадили майже 36 млн дерев: третину — на Житомирщині. 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost
Фото: Народна правда
Час здійснення мрій, але слідкуте за фінансами: гороскоп для всіх знаків Зодіаку з 29 листопада по 5 грудня
6 хв на прочитання59 хвилин тому
Фото:
20 хвилин
Сьогодні голова може боліти від потужної геомагнітної бурі
1 хв на прочитання6 годин тому
За пропаганду педофілії, гомосексуалізму та трансгендеризму хочуть запровадити адміністративну відповідальність
2 хв на прочитання6 годин тому
Лікар-інфекціоніст: казати, що вакцина не впливає на ДНК, — це невігластво
4 хв на прочитання7 годин тому
Covid-19 Omicron несе тривожні мутації, але лікуватиметься, як інші штами – лікарі
8 хв на прочитання7 годин тому
Ханука — свято перемоги в патовій ситуації
4 хв на прочитання8 годин тому
Дві людини загинули, одну шукають: у ДСНС озвучили наслідки вибуху газу у Новій Одесі (ВІДЕО)
1 хв на прочитання8 годин тому
В Україні 7, 5 тисяч нових випадків коронавірусної хвороби COVID-19, померло 400 людей
1 хв на прочитання10 годин тому