Догори
Дати відгук

22 червня - Міжнародний день тропічних лісів: збереження легенів планети

В період з 2002 до 2019 року світ втратив 571 863 квадратних кілометрів тропічного лісу

3 хв на прочитання22 Червня 2024, 09:15
Сьогодні 22 червня Міжнародний день тропічних лісів Сьогодні 22 червня Міжнародний день тропічних лісів
Поділитись:

22 червня кожного року відзначається молода, проте важлива екологічна подія – Всесвітній день тропічного лісу. Таку дату започаткувала організація Rainforest Partnership у 2017 році.

Тропічний ліс – невід’ємна частина природи, адже він є домівкою чи не половини рослин і тварин земного шару. Годі й казати, що тропічний ліс надає нам воду, поглинає вуглекислий газ та підтримує клімат в нормальному стані.

Всесвітній день тропічного лісу має за мету привернення уваги людства до проблеми зникнення тропічних лісів, підвищення поінформованості щодо цього, залучення до збереження й захисту лісів від вирубки.

Чому тропічні ліси важливі

Біорізноманіття:

  • Тропічні ліси займають лише близько 6% поверхні Землі, але є домівкою для понад 50% усіх відомих видів рослин і тварин. Втрата цих лісів означає втрату унікальних видів, багато з яких можуть зникнути назавжди.

Кліматичний баланс:

  • Тропічні ліси відіграють важливу роль у регулюванні глобального клімату. Вони поглинають вуглекислий газ, зменшуючи таким чином кількість парникових газів в атмосфері і допомагаючи стримувати глобальне потепління.

Кисень та вуглекислий газ:

  • Тропічні ліси виробляють приблизно 20% кисню на планеті, роблячи їх справжніми "легенями" Землі. Водночас вони поглинають величезну кількість вуглекислого газу, що сприяє підтримці чистоти повітря.

Вода та кліматичні умови:

  • Ці ліси відіграють важливу роль у водному циклі, сприяючи утворенню опадів і підтримуючи річкові системи. Вони також регулюють локальний клімат, підтримуючи стабільність температур і вологість.

На жаль, в період з 2002 до 2019 року світ втратив 571 863 квадратних кілометрів тропічного лісу — це перевищує розміри континентальної Франції. Найсильніше постраждала Азія, де сьогодні залишилося тільки 7% незайманих тропічних лісів світу. На острові Суматра в Індонезії тільки 9% початкового тропічного лісу залишається недоторканим. Водночас на Амазонці розташовано 72% незайманих тропічних лісів світу, з яких 42% — у Бразилії.

З приблизно 14,5 мільйона квадратних кілометрів тропічних лісів, які колись покривали поверхню Землі, лише 36% залишилося недоторканим. Трохи понад третини (34%) повністю зникли, а решта 30% перебувають на різних етапах деградації.

Як ми можемо запобігти знищенню лісів

Підтримка стійкого сільського господарства:

  • Підтримка продукції, вирощеної за принципами стійкого сільського господарства, може зменшити тиск на тропічні ліси.

Зменшення споживання деревини:

  • Відмова від використання продукції з незаконно зрубаних лісів та підтримка сертифікованої деревини може допомогти зменшити вирубку тропічних лісів.

Підтримка природоохоронних організацій:

  • Підтримка організацій, які займаються захистом тропічних лісів, може зробити значний внесок у їхнє збереження.

Просвіта та підвищення обізнаності:

  • Підвищення обізнаності про важливість тропічних лісів та загрози, які перед ними стоять, допоможе мобілізувати більше людей на захист цих цінних екосистем.

Міжнародний день тропічних лісів – це нагадування про важливість збереження цих унікальних екосистем для майбутніх поколінь. Від нашої дії сьогодні залежить, чи зможуть тропічні ліси продовжувати виконувати свої життєво важливі функції у майбутньому. Захист тропічних лісів – це інвестиція в стабільне та здорове майбутнє нашої планети.

Більше новин читайте на GreenPost.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.