Догори
Дати відгук

20 березня — Всесвітній день горобця: чому зникнення цих птахів небезпечне

Горобців стає дедалі менше на вулицях міст.

1 хв на прочитання20 Березня 2023, 14:43
Поділитись:

20 березня відзначається Всесвітній день горобців. Свято виникло з ініціативи індійського співтовариства Nature Forever Society у співпраці з Eco-Sys Action Foundation (Франція). Ініціативу підтримали також численні інші національні та міжнародні організації. Метою Всесвітнього дня горобців є виділення важливості збереження популяції хатніх горобців, які сьогодні мають одні з найбільших популяцій у містах, але чисельність цих птахів із кожним днем неухильно скорочується. Якщо проблему ігнорувати, то горобці можуть потрапити в список зникаючих видів птахів.

«ЕкоРубрика» розповідає, що в містах Європи й України зокрема найпоширенішими є два види горобців — польовий і хатній. Саме щодо хатнього горобця, який часто мешкає у містах поряд з людиною, виникає запитання: куди вони поділися?

За словами екологів, популяція горобців знизилась у середньому у 1,5-2 рази.

На птахів у містах негативно впливають забруднення повітря та ґрунту важкими металами й діоксидом вуглецю, а також електромагнітне забруднення.

Горобці не люблять і уникають щільної новітньої забудови, з відсутністю парків і зелених зон.

Горобці в’ють гнізда під дахами. І якщо раніше у них туди був доступ, то тепер можливостей облаштувати собі гніздування набагато менше.

Також є конкуренція за корм із голубами.

Без цих птахів шкідники знищать парки та сади. Відсутність горобців — це шанс для мінуючої молі каштанової, яка знищує дерева та кущі.

Також ми розповідали про сказ, кажанів у холодильнику й інші важливі речі: що слід знати про реальну небезпеку рукокрилих.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Еко