Догори
Дати відгук

150 млн євро на «фінансування COVID-19»: Кабмін бере нову позику

Українці не в захваті від цього кроку уряду й вимагають щонайменше пояснити позицію.

3 хв на прочитання08 Квітня 2022, 14:07
Поділитись:

Доки ВООЗ фіксує різкий спад смертності від коронавірусу у світі, в Україні готуються посилити темпи витрати грошей на боротьбу з пандемією.

За офіційною статистикою ВООЗ за тиждень смертей від COVID-19 стало на 43 % менше (у Південно-Східній Азії — на 73 %, в Америці — на 63 %, у Європі — на 16 %).

Тим часом український уряд вирішив узяти 150 млн євро позики на проект «ММСП-Фінансування COVID-19» (ММСП — Міжнародні медико-санітарні правила). Це на додачу до вже взятого 3 березня кредиту на 91 млн доларів США для придбання вакцин та виділення додатково близько 80 млн грн на придбання ПЛР-тестів.

Громадськість у соцмережах доволі різко висловлюються з приводу цієї позики.

Адвокат Ростислав Кравець засуджує «діяльність уряду Шмигаля, направлену на отримання чергового кредиту для проведення щеплень експериментальними вакцинами під час дії воєнного стану, коли кожна копійка на рахунку».

«Я вважаю, що такі дії Шмигаля, Ляшка та Радуцького направлені на крадіжку бюджетних коштів та підрив здоровʼя громадян України», — говорить юрист.

Ідеться про «вдало прикриту війною» можливість знову «на ковід» попиляти велику кількість міжнародних коштів, говорить громадська діячка, голова ГО «Експертна Рада суспільних досліджень та проектів у сфері національного здоров'я та соціального захисту» Інна Березюк.

«Та ще б було не такою вже «зрадою», якби нам їх давали дарма та їх просто розкрадали там, на Грушевського, за всім відомимм адресами... Але якщо їх надають нам зараз на такі «моделі забезпечення епідблагополуччя» країни, що перебуває в активних бойових діях та на межі гуманітарної катастрофи в регіонах, де такі дії йдуть, навіть не з медично-фармацевтичних підходів, а з абсолютно інших та різних причин, та ще й в кредит на нашу «колективно голову» потім, та ще й на голову наших нащадків, то це вже дуже велика «зрада-зрадонька», — вважає Інна Березюк.

Вона закликає притомних депутатів ВРУ негайно звернути увагу на те, що тишком-нишком «колотить» виконавча влада під «ковід під війною». А також з’ясувати, на що виконавчій владі знову потрібні «такі шалені кошти, від яких ми традиційно побачимо потім знову або вакцинальний непотріб на наших територіях екологічної катастрофи для чергової утилізації їх на наших «полігонах смерті» від решти країн, та ще й тепер знову «за кредитні», як це вже було на 91 мільйон 5 березня, або ще якесь лайно, малоприданте для здоров’я нації, але дуже придатне для збагачення методом «наперстків актуалізації епідемій» для конкретних персон».

«Як громадянка України, яка «трошки знається на медицині», оскільки в нас зараз запити на публічну інформацію під час військового стану закрито, прошу, НІ, ТЕПЕР ВИМАГАЮ, від своєї влади докладних та постатейних пояснень щодо цього «папірця», ПУБЛІЧНО Й ДЛЯ УСІЄЇ ГРОМАДИ КРАЇНИ», — говорить Інна Березюк.

Також ми розповідали, що канадські волонтери припиняють фінансувати Червоний Хрест, висуваючи серйозні звинувачення.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost
8 нових заповідних об'єктів на Київщині
Київська обласна рада створила 8 нових заповідних об'єктів
1 хв на прочитання2 години тому
ВР продовжила дію мораторій на банкрутство державних вугледобувних шахт
На українських складах ТЕЦ накопичено на 236 тисяч тонн більше вугілля, ніж передбачалося планом
1 хв на прочитання4 години тому
Нафтогаз Україна газ Власний газ Історична подія
Історична подія - у "Нафтогазі" заявили, що Україна цьогоріч пройшла зиму завдяки власному газу
2 хв на прочитання7 годин тому
Як купувати заморожену рибу відмінної якості
Як правильно вибрати заморожену рибу в магазині: поради від професіонала
2 хв на прочитання10 годин тому
Україна посилить контроль за засобами захисту рослин відповідно до європейських стандартів
1 хв на прочитання11 годин тому
У Чорнобильській зоні відчуження розпочалися рейди з виявлення екологічних порушень
2 хв на прочитання13 годин тому
Красива композиція на ділянці, де акцентом є барбарис (ФОТО)
1 хв на прочитання13 годин тому
Бурякові оладки на манці, із сиром — простий і незвичний рецепт
2 хв на прочитання14 годин тому