Догори
Дати відгук
  • Головна
  • Новини
  • Еко
  • 11 вересня - День нафтової, газової промисловості та Всесвітній день журавля

11 вересня - День нафтової, газової промисловості та Всесвітній день журавля

А ще 11 вересня - Всесвітній день боротьби з тероризмом.

2 хв на прочитання11 Вересня 2022, 13:55
Поділитись:

Який сьогодні день в Україні і світі

11 вересня - Всесвітній день журавля. Свято припадає на другу неділю вересня. Головна його мета - привернути увагу до труднощів та проблем, з якими стикаються ці величні птахи. За статистичними даними, журавлі перебувають на межі зникнення.

В Україні існує 2 види журавля - сірий та степовий. Самку ще називають журавка або журавлиця. Курликання журавлів чутно за кілька кілометрів. У цих птахів  трахея дуже довга і біля кілю грудної кістки утворює петлю, яка слугує резонатором, посилюючи голос у багато разів. За один день журавель здатен пролетіти до 800 км. 
Журавлів природа наділила довгим життям. Відомий випадок, коли білий журавель (Grus leucogeranus) прожив у  неволі 83 роки, при  чому  у  78 років ще вивів потомство. Тому немає нічого дивного, що у японській міфології журавель є символом довголіття. 

Навколо дзьоба у журавля розміщені терморецептори, що дозволяють виявити, який бік яйця недостатньо зігрітий. Яйця  можуть  багато годин залишатися у гнізді без нагляду, оскільки ембріони дуже стійкі до холоду .

Також 11 вересня - День працівників нафтової, газової, нафтопереробної промисловості України. Свято було затверджене указом президента України 1993 року. Припадає на першу неділю вересня. У промислових об'ємах в нашій країні нафту почали видобувати ще в XVIII столітті, а газовидобувна промисловість почала свою діяльність 1924 року.

11 вересня також відзначають  День пам'яті жертв фашизму. Був створений 1962 року. Дату обрали не випадково, саме на перший місяць осені припадають дві важливі події, які пов'язані з Другою світовою війною: її початок і завершення. Цього дня згадують загиблих солдат, мирних жителів, які не вижили під час бомбардувань, постраждали через недуг або голоду.

А ще 11 вересня - Всесвітній день боротьби з тероризмом. Дату обрали 2008 року на честь тих людей, які постраждали від теракту 11 вересня у Нью-Йорку та Вашингтоні. Тоді літаки з терористами врізалися у вежі-близнюки та в Пентагон.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.