Догори
Дати відгук

10 секретів гарного врожаю цибулі

З маленької грядки виходить п’ять мішків.

3 хв на прочитання21 Березня 2023, 22:36
Поділитись:

Чого не слід робити, якщо хочете, щоби цибуля вродила рясно і довго зберігалася? «Українці Сьогодні» розповідають про 10 секретів урожаю цибулі, якому заздритимуть усі сусіди.

Секрет перший. Цибуля не любить глинистого ґрунту. Якщо у вас такий, потрібно на грядку обов’язково насипати піску, торфу, все перемішати. А ще потрібен слабколужний ґрунт, якщо у вас кислий, обов’язково з осені (навесні це робити пізно) потрібно внести щось для розкислення.

Секрет другий. При посадці потрібно опустити її на хвилин 10-20 у розчин марганцівки для знезaрaження посадкового матеріалу.

Секрет третій. Потім потрібно обрізати вершечки, щоб цибуля швидше проростала.

Секрет четвертий. У рядок насипати трохи звичайної солі, допоможе в боротьбі з цибульною мухою.

Секрет п’ятий. Поруч із грядкою цибулі обов’язково садіть грядку з морквою, яка знову ж відлякає цибульну муху. А цибуля, своєю чергою, відлякує морквяну муху. Так би мовити, користь обопільна. Цибуля і морква повинні рости поряд!

Секрет шостий. Зробіть три підживлення.

Перше — в фазі двох листочків — гноївкою (1 л гною на відро води) або курячим послідом (1 склянка на відро води) + 30-40 г попередньо розчиненого в теплій воді суперфосфату + склянка золи.

Друге через два тижні: суперфосфат — 30 г + сeчoвина 10 г + калій 5 г на відро води.

Третє — наприкінці червня: суперфосфат 30 г + сeчoвина 10 г + калій 5г. Якщо будете підживлювати на початку липня — азот (сeчoвину) виключіть. І ні в якому разі не допускайте надлишку азотних добрив — буде гарне перо, а гoлoвки поcтpaждають. Із калійних добрив найкраще підійде сірчанокислий калій, оскільки цибуля вимоглива до сірки. А від калію залежить збереження цибулі. Він ще є в золі.

Секрет сьомий. Ні в якому разі не застосовуйте в підживленні свіжий гній і хлористий калій (якщо його і вносити, то тільки з осені) — відразу ж знизите свої врожаї. Не нехтуйте фосфором — від нього багато в чому залежить величина цибулин.

Секрет восьмий. Дуже важливий, тому що всі ми хочемо, щоб цибуля зберігалася якнайдовше. Для цього необхідно цибулю зібрати вчасно, а саме до перших серпневих дощів. Найкраще — в кінці липня.

Секрет дев’ятий. Звісно ж, потрібно якомога краще просушити цибулю на горищі, де гуляє вітер. Потім зняти весь засохлий бруд, відрізати висохле перо, залишивши 8-10 см.

Секрет десятий. А ще варто час від часу перебирати цибулю. Якщо раптом зіпсується хоча б одна — від неї почне псуватися й інша. Ріпчаста цибуля може зберігатися до нового врожаю і довше в паперових мішках на кухні під столом.

Також ми розповідали, що слід знати про висаджування цибулі в березні.

Окрім того, ми наводили поради для гарного врожаю картоплі.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.