Догори
Дати відгук

Вже за 50 років Україна стане схожою на Австралію

2 хв на прочитання03 Серпня 2021, 10:15 686
Поділитись:

Про це говорять у своєму дослідженні журналісти BBC-Україна. Вони опитали вчених-кліматологів і створили ймовірний прогноз того, як зміняться кліматичні умови в Україні найближчі 50–100 років.

Спекотне та сухе літо. У цьому столітті клімат в Україні ставатиме теплішим і посушливішим. Територія буде поступово спустелюватися з південного сходу на північний захід. Це принесе із собою сухе та спекотне літо. Довгі посушливі періоди чергуватимуться з короткими, але сильними зливами.

Нестабільна зима. Хоча зими в Україні загалом потеплішають, слід готуватися до «температурних гойдалок». Періодично до нас надходитимуть аномальні похолодання з Арктики із сильними снігопадами. Разом із тим довготривалих сніжних періодів ставатиме менше.

Торнадо та інші аномалії. Надзвичайні погодні явища стануть звичними для українців. Посуха та сильні вітри спричинятимуть пилові бурі. Непередбачуваний клімат призведе до збільшення частоти й інтенсивності інших аномалій: пожеж, посух, торнадо, буревіїв, сильних опадів.

Втрата чорноземів. Через кліматичні зміни більшість знаменитих українських чорноземів перетвориться на зону «ризикованого землеробства». Про сою та кукурудзу, основні експортні культури, доведеться забути. Нові умови дадуть змогу успішно вирощувати лише пшеницю та соняшники.

Міграція видів. Зміна умов існування призведе до міграції флори та фауни. Вже зараз до нас переселилися небачені до цього рожеві пелікани, шакали та степові лисиці з Центральної Азії. А зовсім скоро фауну України можуть поповнити нові види отруйних змій, сухопутні черепахи, багато комах і птахів.

Вірусна загроза. Потепління також загрожує поширенням в Україні нових хвороб. Нові види тварин, птахів і комах можуть розповсюджувати такі хвороби, як пташиний грип, гарячку східного Нілу, хворобу Лайма та сказ.

Сценарій, за якого можливі описані кліматичні зміни, передбачає, що до 2100 року загальна температура планети виросте на 2–2,5 градуса. Це найімовірніше з прогнозів. Проте, якщо людство протидіятиме глобальному потеплінню не достатньо активно, є ризик песимістичного сценарію. Якщо середня температура підніметься на 3–4 градуси, Україна досить швидко ризикує перетворитися на пустелю.

За словами науковців, щоб цього не сталося, сьогодні все людство має об'єднати зусилля у боротьбі з кліматичними змінами. Саме для цього у 2015 році уряди країн світу підписали Паризьку кліматичну угоду. Її метою є не допустити зростання глобальної температури до 2100 року більше ніж на 2 градуси. Досягнути цієї мети можливо, якщо діяти одночасно в багатьох напрямках: розвивати енергоефективність, модернізувати промисловість, обробляти стічні води, переходити на органічне сільське господарство та раціональне управління відходами.

Більше з GreenPost
Фото: «Києве, мий»
500 кг пластику та недопалків: активісти вибрали сміття з каналізації біля метро Либідська
1 хв на прочитання2 години тому
Фото за сторінки Ірини Черниш
Чорно-сірі, деформовані: депутатам передадуть груші з-під Бурштинської ТЕС
1 хв на прочитання4 години тому
Фото:
LexInform
Лікарі кажуть, що 98 % госпіталізованих українців із COVID-19 — не вакциновані
1 хв на прочитання5 годин тому
Фото: UAnimals
Удари струмом, голод, ланцюги: зоозахисники показали, як живуть циркові тварини (ФОТО)
2 хв на прочитання6 годин тому
Лікарі та пацієнти не поділяють оптимізму МОЗ щодо психіатричних лікарень, які начебто не закриваються
3 хв на прочитання6 годин тому
Чи має право лікар відмовитися від пацієнта: пояснюють юристи
2 хв на прочитання7 годин тому
Убити скопа: на Івано-Франківщині браконьєри полюють за червонокнижними птахами (ФОТО)
2 хв на прочитання8 годин тому
В Україні хочуть заборонити шкідливу пальмову олію, якою наповнені кондитерка та молочні продукти
2 хв на прочитання8 годин тому