Четвер, 22 Жовтня 2020
Догори
Дати відгук
  • Головна
  • Блоги
  • Режим "paper less": Україна наступного року планує відмовитися від паперових документів у медицині

Режим "paper less": Україна наступного року планує відмовитися від паперових документів у медицині

2 хв на прочитання09 Жовтня 2020, 18:29 128
Поділитись:

З 2021 року українській документообіг переходить в режим "paper less". Країна планує відмовитись від паперових документів у сфері державних та комунальних послуг. Створення цифрової держави без черг та бюрократії є стратегічним планом Володимира Зеленського, якій він анонсував на цьому тижні.

Сфера охорони здоров’я як жодна інша вимагає цифровізації багатьох процесів. І наше сьогоднішнє засідання Комітету з питань здоров’я нації за участю віце-прем’єра Михайла Федорова та заступника міністра охорони здоров’я Ярослава Кучера було значною мірою присвячене обговоренню плану дій у цьому напрямку.

Багато чого вже зроблено. Наприклад, з 1 квітня цього року направлення до закладу спеціалізованої допомоги є електронним. Пацієнт самостійно обирає медзаклад, незалежно від свого місця проживання чи реєстрації.

Вже до кінця цього року планується затвердження концепції Електронної системи охорони здоров’я. Продовжується інтеграція всіх національних медичних реєстрів, робота над проєктами «е-рецепт», «е-картка», «е-направлення». Отримання листка непрацездатності має також стати автоматичним електронним процесом.

Також розробляється онлайн-платформа для навчання іноземних студентів у медичних вузах, котрі через пандемію не можуть потрапити до нашої країни.

Вкрай необхідною є діджиталізація фармацевтичного ринку. Технологію QR-кодування вже декілька років успішно використовують в Європі. І нам потрібно пришвидшити запровадження QR-кодів в Україні. Це дозволить споживачам отримувати повну інформацію про лікарські засоби та чітко визначати, чи є препарат оригінальним.

На жаль, за словами колег з Кабміну, спостерігається певна тенденція до спротиву запровадженню цифрових технологій з боку чиновників. І це зрозуміло, адже електронні сервіси мінімізують корупційні прояви та «людській фактор». Але в нас є політична воля лідера країни для того, щоб цей чиновницькій спротив успішно долати. Володимир Зеленський це дуже чітко дав зрозуміти.

https://www.facebook.com/watch/live/?v=783647772179976&ref=watch_permalink