Догори
Дати відгук

Зоні відчуження побудують вітрову електростанцію: партнерство Міндовкілля

Проект забезпечить світлом майже тисячу домогосподарств.

1 хв на прочитання12 Вересня 2023, 08:31
Image by Free-Photos from Pixabay Image by Free-Photos from Pixabay
Поділитись:

У Чорнобильській зоні відчуження зведуть вітровий парк, який зможе забезпечити світлом майже тисячу домогосподарств.

Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України, Німецька міжнародна компанія “NOTUS ENERGY”, Національна енергетична компанія “Укренерго”, а також Державне агентство України з управління зоною відчуження підписали меморандум про співпрацю над проектом будівництва такої електростанції.

Таке використання території Зони відчуження принесе інвестиції та нові робочі місця. А це внесок в енергонезалежність України, розвиток зелених технологій та прибутки для держави.

“Ще до повномасштабного вторгнення у нас були стратегічні плани перетворення Чорнобильської зони у Зону відновлення. Війна не змінила їх, а тимчасово призупинила. Партнерство з “NOTUS ENERGY” є позитивним прикладом для міжнародних інвесторів, що Зона відчуження приваблива та перспективна територія розвитку не лише відновлювальної енергетики, а й інших екологічно чистих технічних рішень”, – зазначив перший заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів Олександр Краснолуцький.

Реалізація проекту дозволить:

  • підвищити виробництво електроенергії в енергодефіцитному регіоні;
  • оптимально використати занедбану територію;
  • відновити мережеву інфраструктуру.

Німецька компанія “NOTUS ENERGY” вже завершила попередній план оцінки та генеральний план проекту. Наступний етап – вітровимірювальне дослідження, техніко-економічне обґрунтування електричної мережі, екологічне дослідження та процес відведення землі.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Енерго