Догори
Дати відгук

Зняття з контактних вакцинованих обов'язку самоізоляції зробить з них суперпоширювачів інфекції — епідеміолог

МОЗ оновив стандарти медичної допомоги пацієнтам із COVID-19.

2 хв на прочитання10 Вересня 2021, 10:02
COVID-19 COVID-19
Поділитись:

У МОЗ розповіли про оновлення (актуалізацію) стандартів надання медичної допомоги «Коронавірусна інфекція» — це відбувається майже щомісяця, з урахуванням оновлених рекомендацій ВООЗ, СDC, ЕCDC.

Серед головних змін:

Замість трьох днів один. Лікар, який надає медичну допомогу в амбулаторних умовах, повинен інформувати центр контролю та профілактики захворювань МОЗ за адміністративно-територіальною належністю про результат лікування та/або припинення самоізоляції осіб, які підлягали визначенню підтвердженого випадку COVID-19, не пізніше ніж через день від дати, коли він стане відомим. Раніше в лікарів на це було три дні.

Якщо симптомів COVID-19 немає, контактні вакциновані особи можуть не йти на самоізоляцію. Моніторинг і спостереження за контактними особами встановлюється на період 14 днів від останнього контакту із підтвердженим або ймовірним випадком, незалежно від того, була контактна особа вакцинована проти COVID-19, чи ні.

Контактні особи, які отримали повний курс вакцинації, а також ті, хто перехворів на COVID-19 протягом останніх шести місяців (із документальним підтвердженням), за відсутності симптомів не мають самоізолюватися. Якщо ж симптоми COVID-19 з’являються, особа має пройти обстеження на визначення антигену SARS-CoV-2. Якщо він позитивний, до особи вживаються всі заходи як до такої, яка має COVID-19.

Контактні нещеплені особи, незалежно від того, є в них симптоми чи немає, мають пройти тестування на 5–7 день після контакту та перебувати на самоізоляції. Припинити самоізоляцію можна після отримання негативного результату тесту.

Відомий лікар-епідеміолог, інфекціоніст Олексій Галімський розкритикував ці оновлення. Він вважає, що повідомлення  про результат лікування та/або припинення самоізоляції осіб за добу додасть лікарям паперової роботи на тлі «диджиталізованої цифровізації».

«Чому програма Helsi (електронне здоров'я) не може формувати автоматичний звіт в один клік? Також не зрозумілим є фізичний сенс такого повідомлення в центри контролю за захворюваннями, що є колишніми лабораторними центрами МОЗ, — окрім механічного збору інформації, вони не мають жодного юридичного права на будь-яке реагування. А самоізоляцію в нас, окрім усього, контролює нацполіція і додаток «Дія», — нагадує лікар у коментарі GreenPost.

Окрім того, зняття з контактних вакцинованих обов'язку самоізоляції зробить із них суперпоширювачів інфекції, говорить епідеміолог. Адже сертифікат про вакцинацію жодним чином не вберігає вакцинованих від інфікування, носійства  та легких форм захворювання.

Додамо, що «ми разом у цьому човні»: лікар пояснює, чому меседж про «пандемію невакцинованих» є шкідливим.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.