Догори
Дати відгук

Змінилася кількість аптек, які продають доступні ліки

Відтепер можна придбати 264 найменування препаратів у 8411 аптеках країни.

1 хв на прочитання12 Січня 2021, 12:56
Фото з відкритих джерел Фото з відкритих джерел
Поділитись:

В Україні зменшилася кількість аптек, які відпускають препарати за програмою «Доступні ліки». Це пов'язано з тим, що деякі аптеки ще досі не укладати договори із НСЗУ, повідомив очільник відомства Андрій Віленський 12 січня. 

За його словами, зараз договір із НСЗУ на відпуск препаратів із програми реімбурсації «Доступні ліки» мають 987 юридичних осіб. Тому ліки від серцево-судинних захворювань, бронхіальної астми, цукрового діабету ІІ типу та ревматичних хвороб можна отримати у 8411 аптеках і аптечних пунктах по всій країні. 

Андрій Віленський нагадав, що придбати необхідні препарати за програмою «Доступні ліки» людина може у будь-якій аптеці, яка підписала договір, незалежно від місця свого проживання чи реєстрації. Актуальний перелік аптек, який щодня оновлюється, можна переглянути на сайті НСЗУ. 

Нагадаємо, що у 2021 році за програмою «Доступні ліки» сімейний лікар може виписати електронний рецепт на 264 препарати. Серед них 200 найменувань  для лікування серцево-судинних захворювань, 48 — для лікування діабету ІІ типу, 15 — від бронхіальної астми та засіб для лікування ревматичних хвороб.

Як писав GreenPost раніше, Кабмін змінив схему закупівель доступних ліків. Відтепер усе залежить від того, чи закладені у бюджет кошти на їх закупівлю. Раніше аптеки могли замовляти їх безперешкодно.

 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.