Догори
Дати відгук

"Зелений" статус атомної енергетики та газу - можливість для інвестицій, Галущенко

Атомна енергетика давно зарекомендувала себе як потужну та надійну.

2 хв на прочитання06 Липня 2022, 18:03
Image by mhollaen from Pixabay Image by mhollaen from Pixabay
Поділитись:

Про це написав Міністр енергетики України Герман Галущенко на сторінці у Facebook, коментуючи рішення Європейського парламенту, яке дало зелене світло рішенню Єврокомісії щодо включення їх до «зеленої» таксономії.

«Ми всі розуміємо, що і Європа, і Україна вже зробили вибір на користь зеленої енергетики та чистого, вуглецево-нейтрального майбутнього. Але в умовах війни росії не лише проти України, а й проти всього цивілізованого світу нам необхідні рішення, які полегшать перехід від викопного палива до чистих джерел енергії і дозволять звільнитися від впливу країни-агресора. Внесення атомки і газу до «зеленої» таксономії є саме таким рішенням», - наголосив Міністр.

Він зазначив, що атомна енергетика давно зарекомендувала себе як потужну та надійну. Продовження використання атомних потужностей окремих європейських країн дозволить значно зменшити залежність від російських енергоносіїв.

«Для України визнання атомної енергетики «зеленою» відкриє можливість більш широкого інвестування в будівництво нових енергоблоків за інноваційними технологіями. Це означає, що українська енергетика стане більш вуглецево-нейтральною, а завдяки збільшенню експорту до Європи ми допоможемо декарбонізувати і європейський енергомікс», - зазначив Герман Галущенко.

Визнання газу як перехідного виду палива від викопних енергоресурсів до відновлюваних джерел енергії також важливе для зміцнення енергетичної безпеки європейського континенту.

«Інвестиції в українську газотранспортну систему, яка на сьогодні здебільшого орієнтована на транзит газу з росії, допоможуть розвинути газову інфраструктуру для постачання з інших регіонів. Крім того, Україна має значні власні запаси газу як на суші, так і на шельфі Чорного моря. Інвестування у видобуток також сприятиме досягненню енергетичної незалежності. І ще один аспект – розвиток інфраструктури для LNG. Будівництво LNG-терміналів сприятиме диверсифікації постачання газу і в Україну, і в країни Європи», - зауважив Міністр. Він додав, що розвиток інфраструктури для зберігання газу підвищить надійність газопостачання у пікові періоди та зменшить цінові коливання на ринку, які останнім часом спричинені агресивною політикою кремля.

«Ми вітаємо рішення Європарламенту, адже воно дає шанс зміцнити енергетичну безпеку Європи і дозволить відмовитись від російських енергоресурсів. Я щиро вдячний Європейській Комісії і особисто Єврокомісару з питань енергетики Кадрі Сімсон за рішучість та дієву підтримку України на шляху до енергетичної незалежності», - наголосив Герман Галущенко.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Енерго
У МОЗ оприлюднили покрокову інструкцію дій у разі радіаційної аварії
1 хв на прочитанняВчора
Фото:
eco-electrics.com.ua
В "зеленій" енергетиці України небувала за масштабами криза: названо спосіб вирішення
1 хв на прочитання06 Серпня 2022
Запорізька АЕС: енергоблоки та машинний зал станції можуть бути заміновані
1 хв на прочитання06 Серпня 2022
Опалювальний сезон в Україні: як газовий шантаж країни-агресора вплине на температуру в оселях
2 хв на прочитання05 Серпня 2022
У Прип`яті та на ЧАЕС побувала відома телеведуча зі своїм проектом Le Маршрутка(ФОТО)
2 хв на прочитання04 Серпня 2022
НКРЕКП дала «зелене» світло постачанню біометану в газотранспортну систему України
1 хв на прочитання03 Серпня 2022
Запорізька АЕС повністю вийшла з-під контролю МАГАТЕ: окупанти тероризують весь світ
1 хв на прочитання03 Серпня 2022
Паливна криза: ціни на автогаз та бензин у серпні можуть знизитися
1 хв на прочитання02 Серпня 2022