Догори
Дати відгук

Житомир повстав проти карантину вихідного дня, а Чернігів просить в уряду його відмінити

2 хв на прочитання13 Листопада 2020, 19:35
Поділитись:

У Житомирі не запроваджуватимуть карантин вихідного дня. Про це у Facebook повідомив міський голова Житомира Сергій Сухомлин.

«У мене особисто немає морального права вводити додаткові карантинні обмеження. Це питання з розгляду виконкому сьогодні зняли. Додаткові обмеження — це відповідальність за людей, які втрачають можливість заробляти та годувати свої сім’ї. До того ж при такій кількості хворих два дні «локдауну» на ситуацію не вплинуть. Це підтверджують вірусологи та епідеміологи»
, - написав він.

Також, за його словами, два дні тому працівників міської ради вибірково тестували на наявність антитіл і за результатами на COVID-19 перехворіло 16 осіб із 40. Мер додав, що наступного тижня всім працівникам шкіл Житомира планують зробити ІФА-тестування.

«Отримавши результати, будемо вирішувати, як відкривати старші класи», - розповів Сухомлин.

Тим часом виконком Чернігівської міської ради направив звернення до Кабінету міністрів України, народних депутатів від Чернігівщини щодо скасування карантину вихідного дня. У тексті звернення вказується, що впровадження таких жорстких карантинних заходів відбулося без жодного дослідження, яким чином карантин вихідного дня вплине на динаміку розповсюдження COVID-19, а також без проведення консультацій принаймні з міськими головами обласних центрів та з представниками бізнес-спільноти, що зазнає збитків.

Також підкреслюється, що міський бюджет Чернігова внаслідок запровадження карантину вихідного дня у листопаді понесе суттєві втрати на додаток до втрачених 200 млн грн, обумовлених запровадженням карантинних обмежень у 2020 році.

Нагадаємо, раніше ми розповідали, що в Черкасах не збираються додержуватися карантину вихідного дня.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.