Субота, 11 Липня 2020
Догори
Дати відгук

Завдяки дощовій погоді кияни дихають більш чистим повітрям

У повітрі Києва все ще відмічено перевищення середньодобових гранично допустимих концентрацій шкідливих речовин

1 хв на прочитання03 Червня 2020, 17:32 118
Фото: facebook Центральна геофізична обсерваторія імені Бориса Срезневського Фото: facebook Центральна геофізична обсерваторія імені Бориса Срезневського
Поділитись:

Центральна геофізична обсерваторія імені Бориса Срезневського оприлюднила щотижневу інформацію про забруднення атмосферного повітря у м. Києві. 

Всього на 15-ти стаціонарних постах обсерваторії, що працюють під час карантину, з 26 травня по 1 червня 2020 року було відібрано та проаналізовано 1338 проб повітря.

За даними спостережень на стаціонарних постах обсерваторії  за минулий тиждень у повітрі Києва відмічено перевищення середньодобових гранично допустимих концентрацій:

  • завислих речовин (пилу) – у 1,2-1,4 рази на проспекті Перемоги (поблизу метро Святошин) та Бессарабській площі;
  • діоксиду сірки – у 1,1-1,3 рази на проспекті Перемоги, Бессарабській площі, вулиці Олександра Довженка;
  • діоксиду азоту – у 4,3 рази на вулиці Каунаській; у 3,2-3,9 рази – на вулиці Семена Скляренка, Бессарабській площі, проспектах Оболонському і Перемоги, вулиці Інженера Бородіна; у 2,1-2,8 рази – на інших постах міста, за виключенням проспекту Науки, 37 (біля метеомайданчика обсерваторії), де перевищень не спостерігалось;
  • формальдегіду – у 2,7 рази – на вулиці Семена Скляренка; у 1,4-2,0 рази – на інших постах міста, за виключенням проспекту Науки, де перевищень не спостерігалось.

В обсерваторії зауважують, що у  порівнянні з попереднім тижнем, у повітрі міста середньодобовий вміст забруднювальних домішок дещо знизився.  Цьому сприяли погодні умови, зокрема, часті дощі та  поривчастий вітер.

Відзначимо, у квітні цього року  вміст токсичних речовин у повітрі Києва перевищив норму в 11 разів.

Також, за словами кліматологів, в Україні буде погіршуватися якість повітря і води, зростатиме кількість погодних катаклізмів. 

 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.