Догори
Дати відгук
  • Головна
  • Новини
  • Еко
  • Вода
  • Забруднення азотом Південного Бугу на Вінниччині перевищує норму у 7,5 рази: названо причину

Забруднення азотом Південного Бугу на Вінниччині перевищує норму у 7,5 рази: названо причину

Таке забруднення негативно впливає на усю екосистему Південного Бугу.

2 хв на прочитання08 Травня 2024, 11:40
Забруднення азотом Південний Буг Забруднення води Забруднення азотом Південний Буг Забруднення води
Поділитись:

У Вінниці в річці Південний Буг зафіксували перевищення вмісту азоту амонійного у 7,5 раза. Це може негативно вплинути на вміст кисню у воді і посилити її цвітіння.

Про це повідомляє Державна екологічна інспекція у Вінницькій області, передає Укрінформ.

Зазначається, що 2 травня спеціалісти відділу інструментально-лабораторного контролю дослідили якість поверхневих вод найбільших водойм Вінницької області, зокрема у річці Південний Буг у межах Вінницької міської територіальної громади.

Було відібрано проби з річки Південний Буг у с. Сабарів (у місці скиду зворотних вод КП «Вінницяоблводоканал»). Під час відбору проб води контролювали рівень розчинного кисню та визначали основні показники забруднюючих речовин, концентрація яких нормується у водних об’єктах для задоволення питних, господарсько-побутових та інших потреб населення.

За результатами проведених досліджень у зазначеній пробі було виявлено високий вміст азоту амонійного – 15,1 мг на кубічний дециметр при нормативі 2. Тобто у 7,5 раза вище за норму.

Інші показники забруднюючих речовин в усіх відібраних пробах не перевищували нормованих значень.

Як пояснив заступник начальника Державної екологічної інспекції у Вінницькій області Олег Ющук, це був черговий відбір проб для перевірки якості води у Південному Бузі. А оскільки найбільший вплив на неї справляють скиди водоканалу, тому було відібрано проби вище, у місці та нижче скиду підприємством зворотних вод.

«Вище скиду була порівняно чиста вода, в місці скиду – перевищення по вмісту азоту амонійного 7,5 раза, нижче скиду – також перевищення, але не таке вже й значне (2,9 мг/дм куб. – ред.), бо пішло змішування води. Але все ж воно є», – сказав Ющук.

Посадовець наголосив, що місця забору проб розташовані нижче за течією річки, ніж місця забору питної води «Вінницяоблводоканалом».

За його словами, такий вміст амонійного азоту у воді в місці скиду «Вінницяоблводоканалом» зворотних вод свідчить про те, що його очисні споруди наразі неефективні, тому що вони не були розраховані на таку кількість стоків, які на сьогодні продукує місто.

Еколог зазначив, що таке забруднення негативно впливає на усю екосистему Південного Бугу і його біорізноманіття. Водний об’єкт здатний до самоочищення. Тобто завдяки розчиненому у воді кисню амоніний азот перетвориться на нітрати та нітрити, відбудеться їх осадження. Але це означає, що рівень кисню у воді зменшиться і збільшиться цвітіння води, тобто надмірне розмноження у ній водоростей.

Більше новин читайте на GreenPost.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.