Догори
Дати відгук
  • Головна
  • Новини
  • Еко
  • За знущання над бродячими тваринами жорстко каратимуть: Рада розглянула закон

За знущання над бродячими тваринами жорстко каратимуть: Рада розглянула закон

2 хв на прочитання05 Лютого 2020, 15:30
Поділитись:

05.02.2020 Автор: Олег Листопад

У середу, 5 лютого, Верховна Рада України ухвалила у першому читанні законопроект, яким, зокрема, передбачено покарання у вигляді досить значного штрафу за свідоме знущання над бродячими тваринами. За законопроект  №2351 проголосував 381 народний депутат.

Законопроект вносить понад 60 нових зоозахисних та екологічних норм в 11 діючих законів. Зокрема, передбачається заборонити контролювати чисельність бездомних тварин шляхом евтаназії, комерційне фотографування та пропаганду жорстокого поводження з тваринами, знищення рідкісних видів тварин і рослин, що входять до регіональних "червоних" списків. А за контрабанду диких тварин передбачено кримінальну відповідальність.

Однією з новацій законопроекту є
відповідальність за знущання над бездомними тваринами. За такі дії передбачено
штраф від 3400 до 5100 гривень.

"У 2013-у Україна ратифікувала міжнародну Європейську конвенцію про захист домашніх тварин. Але її норми досі не імплементовані  в українське законодавство. У тому числі у закону «Про захист тварин від жорстокого поводження». В першу чергу йдеться про статтю 22 "Правила поводження з домашніми тваринами", що виключають жорстокість. Ухвалюючи цей законопроект ми ліквідовуємо такі прогалини", - свого часу апелював до нардепів та громадськості заступник голови Комітету з екополітики ВРУ Олександр Маріковський.

Довідка: Проект Закону №2351 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо імплементації положень деяких міжнародних угод та директив ЄС у сфері охорони тваринного та рослинного світу)» розроблено Асоціацією зоозахисних організацій України, Київським еколого-культурним центром, організаціями «Відкриті клітки», «4 лапи», «Єдина Планета» та Громадою рибалок України.

Підписи під поданням поставили десять народних депутатів, переважно члени Комітету з екологічної політики, у тому числі голова та два заступники і голова профільного ( з питань лісових ресурсів, об'єктів тваринного та рослинного світу, природних ландшафтів та об'єктів природно-заповідного фонду) підкомітетФ

GrenPost писав про важливість прийняття даного закону, девіз якого «Не знущайся, не муч, не каліч», про те, як визволити тварин із «модельного» рабства.

Ми постійно публікуємо інформацію про необхідність законодавчого врегулювання захисту тварин, про ініціативи зоозахисників та, на жаль, про факти жорстокого поводження з ними. Резонансними стали повідомлення про лебедя, якому на Київщині варвари обстригли крила та браконьєрів з Міжріченського парку.

В Україні також вже є вирок суду, за яким чоловіку на Вінниччині за вбивство двох собак дали п’ять років тюрми.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.