Догори
Дати відгук
  • Головна
  • Новини
  • Енерго
  • З Нового року українці будуть платити абонплату за комуналку, а боржників будуть швидко відмикати

З Нового року українці будуть платити абонплату за комуналку, а боржників будуть швидко відмикати

Відповідний закон прийняла Верховна Рада

2 хв на прочитання04 Грудня 2020, 21:35
Поділитись:

В Україні прийняли новий закон по комунальних послугах, який повністю змінює схему їх надання мешканцям багатоквартирних будинків. Повідомляє strana.ua.

У п'ятницю, 4 грудня, Верховна Рада проголосувала за закон №2458 і передала його на підпис президенту. Ключове в ньому — саме договори постачальників комунальних послуг зі споживачами.

У чинному законі про ЖКГ прописано, що ще до 1 травня 2020 року всі українці повинні підписати індивідуальні договори з комунальниками. Але по факту ці договори підписало лише кілька відсотків мешканців багатоповерхівок. Потім, посилаючись на карантин і складні часи, норму відклали.

Але насправді головною причиною була незрозуміла ситуація з самими договорами — їх потрібно було підписувати з кожним українцем окремо.

"Скажімо, по Києву постачальник повинен був підписати по мільйону договорів, що взагалі нереально", - говорить голова Житлового союзу України Олександр Скубченко.

Зараз придумали іншу схему — постачальник може просто вивісити на сайті варіант публічного договору, і якщо протягом 30 днів споживач не підпише якийсь інший, індивідуальний варіант, його автоматично "приєднають" до стандартного. Ну або — запропонують відключитися від послуги.

Втім, договори — це лише вершина айсберга. По суті, запускається нова для України модель — усі послуги (тепло, вода, електроенергія та інше) будуть постачатися виключно "до входу в будинок". А внутрішньобудинкові мережі (за якими та ж вода йде у квартири) - головний біль самих мешканців.

"99% мешканців багатоповерхівок посадять на договори без внутрішньобудинкових мереж. Поставлять вам воду до точки входу в будинок, а далі — що хочете, те й робіть. Який стан внутрішньобудинкових мереж, чи будуть там аварії — постачальника не цікавить. Хочете — наймайте управителя (ОСББ), він все вирішить за ваші гроші, а ні — справляйтеся самі", - говорить глава Асоціації професійних управителів нерухомості Андрій Никончук.

Плюс — спрощується відключення за борги. Комунальники зможуть просто входити у квартири без згоди мешканців.

Олександр Скубченко звертає увагу і на такий нюанс: платіжки в черговий раз розділяться (послуги — окремо, абонплата — окремо).

"З огляду на історію з тарифами на доставлення газу, які вже кілька разів підвищувалися, ми просто не будемо встигати відстежувати що, коли та наскільки подорожчало", - говорить експерт.

Нагадаємо, газовики почали незаконно відрізати в людей газ по всій Україні.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.