Догори
Дати відгук

З 1 квітня у пташок, тварин — шлюбний період. Відпочивати в лісі можна, але неголосно!

Сезон тиші сприяє відтворенню популяції лісових звірів і птахів, забезпечує зростання, різноманіття та спокійний розвиток фауни в наших лісах.

2 хв на прочитання31 Березня 2021, 14:30
З 1 квітня у пташок, тварин — шлюбний період. Відпочивати в лісі можна, але неголосно! З 1 квітня у пташок, тварин — шлюбний період. Відпочивати в лісі можна, але неголосно!
Поділитись:

У період з 1 квітня до 15 червня у лісах та на об’єктах благоустрою розпочинається «сезон тиші»: заборонені будь-які заходи, що є джерелом підвищеного шуму та неспокою.

За словами Олександра Савченка, йдеться про проведення санітарних рубок лісу, запуск феєрверків, стрільбу, проведення вибухових робіт, а також проведення ралі та інших змагань на автотранспорті.

Зберегти тишу для популяції!

У квітні-травні у пташок і тварин з’являються дитинчата. Шум може їх налякати і навіть змусити залишити гніздо чи нору — через це потомство може загинути.

Захист на рівні законодавства

Україна на законодавчому рівні запровадила Сезон тиші, який регламентується статтею 39 Закону України «Про тваринний світ». Сезон тиші сприяє відтворенню популяції лісових звірів і птахів, забезпечує зростання, різноманіття та спокійний розвиток фауни в наших лісах. За порушення законодавчих приписів Кодекс України про адміністративні правопорушення передбачає адміністративне стягнення у вигляді штрафу від 30 до 50, а для посадових осіб — від 50 до 70 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Відпочивати в лісі можна, але неголосно!

Прогулятися лісом чи парком звичайно можна, але не заважаючи природі. У Сезон тиші не можна в лісі кричати чи голосно слухати музику. Пам’ятайте, що у пташок, тварин шлюбний період!

На природі у цей період забороняється:

  • розводити вогнища, проганяти свійських тварин чи використовувати автотранспорт;
  • під’їжджати на плавучих засобах із увімкненим двигуном;
  • рвати квіти, адже зірвані рослини не дадуть насіння;
  • руйнувати мурашники, адже санітарами лісу є саме мурахи, які не дають сильно розмножуватися комахам-шкідникам;
  • чіпати пташині гнізда — потривожені птахи можуть залишити гніздо, а прим’ята трава або зламана гілка зроблять його помітним для хижаків;
  • чіпати нори — дитинчат можуть покинути звірі, а за таких умов вони не виживуть у дикій природі.

Нагадаємо, на Дніпропетровщині  врятували совеня, яке мало не загинуло через людську жорстокість (фото).

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Еко
Більше з GreenPost