Догори
Дати відгук

«Юридичний треш у сфері використання ядерної енергії» — Кошарна про вимоги «Енергоатому»

Вимога «Енергоатому» базується на порушенні прямих норм двох законів України

1 хв на прочитання06 Січня 2022, 13:20
Поділитись:

31 грудня 2021 року в КМУ зареєстрували лист «Енергоатому», суть якого зводиться до того, щоб, спираючись на постанову Верховної Ради України від 1991 року, Мін'юст підтвердив правові підстави для будівництва ХАЕС-3,4. Сам лист і коментар до нього оприлюднила Ольга Кошарна, членкиня Колегії Державної інспекції ядерного регулювання України.

За її словами, вимога «Енергоатому» базується на порушенні  прямих норм  двох законів України: «Про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку» (ухвалений у 1995 році) та «Про порядок прийняття рішень про розміщення, проектування та будівництво ядерних установок та об'єктів для РАВ загальнодержавного значення» (ухвалений у 2005 році). 

«Такого юридичного трешу у сфері використання ядерної енергії я ніколи не бачила. Адже юридичну дирекцію в «Енергоатомі» очолює заслужена юристка Л. Володіна)))», — зазначила Кошарна.

І додала, що текст листа можна використовувати як «рибу» для написання обвинувального висновку: прокурорам менше роботи, прямо береться та листується без скорочень та правок.

До слова, Держатомрегулювання працюватиме над приведенням нормативів власної діяльності до вимог Конвенції про ядерну безпеку.

 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Енерго