Середа, 30 Вересня 2020
Догори
Дати відгук

ЮНІСЕФ більше не буде купувати ліки для України

Відповідне рішення прийняв Кабмін

1 хв на прочитання08 Вересня 2020, 20:30 164
Поділитись:

Уряд виключив зі списку міжнародних організацій, які здійснювали медичні закупівлі за кошти держбюджету, агентство ООН – Дитячий фонд ООН ЮНІСЕФ (UNICEF), яке, зокрема, здійснювало закупівлі вакцин. Це випливає з тексту постанови Кабміну, оприлюдненої у вівторок, 8 вересня.

Напередодні, 7 вересня, уряд затвердив перелік спеціалізованих організацій, які закуповуватимуть лікарські засоби й медвироби за кошти держбюджету 2020 року.

З 2015 року закупівлю ліків і медвиробів за держпрограмами за кошти держбюджету здійснювали три міжнародні організації – Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ), Програма розвитку ООН (ПРООН, UNDP) і британське закупівельне агентство Crown Agents.

Низка політиків критикувала закупівлю ліків і медвиробів за кошти держбюджету через міжнародні організації, зокрема, через неузгодженість термінів постачання і зобов'язань внести 100-відсоткову передоплату за закуповувані препарати та медвироби. Було дуже багато випадків, коли українська влада вносила 100% передплату за медикаменти, а отримувала їх, в кращому разі, через рік й іноді зі спливаючим терміном придатності.  

Нагадаємо, Франківськ та Тернопіль воюватимуть проти карантину та Кабміну у суді (відео).

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.