Догори
Дати відгук

Європейці виготовлятимуть папір з цукрового буряка

Компанії вдалося створити папір, що складається на 20% з бурякового жому, що дозволило домогтися екологічних вигод в декількох областях.

1 хв на прочитання17 Листопада 2020, 10:47
Поділитись:

У Нідерландах розробили процес виготовлення паперу  з цукрових буряків. Новий папір запустять у продаж у січні 2021 року.

Проект реалізувала компанія Crown Van Gelder спільно з сільськогосподарським кооперативом Royal Cosun, передає  ecotown.

За словами генерального директора Crown Van Gelder Мікласа Дронкерса, протягом двох років компанія досліджувала кілька культур, щоб замінити частину деревних волокон у папері. Як результат, компанії вдалося створити папір, що складається на 20% з бурякового жому, що дозволило домогтися екологічних вигод в декількох областях.

Оскільки постачальники місцеві, потрібно набагато менше транспортних перевезень. В результаті Crown Native значно скорочує умовні викиди CO2. Крім того, при використанні бурякового жому для виробничого процесу потрібно менше води.  

"Crown Native" містить менше деревних волокон, і тому негативний вплив нового паперу на навколишнє середовище на 15% менше, ніж у звичайного, - зазначає  Міклас Дронкерс. - Для виготовлення паперу використовується буряковий жом - побічний продукт, який зазвичай перероблявся кооперативом у корм для тварин або у біогаз".

Відомо, Україна приєдналася до міжнародного проєкту по боротьбі з браконьєрами.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.