Догори
Дати відгук
  • Головна
  • Новини
  • Еко
  • Європейське космічне агентство з 2025 року займеться прибиранням космічного сміття

Європейське космічне агентство з 2025 року займеться прибиранням космічного сміття

3 хв на прочитання11 Грудня 2019, 18:00
Поділитись:

Європейське космічне агентство (ESA) підписало з швейцарським стартапом ClearSpace договір про запуск в 2025 році апарату для боротьби з космічним сміттям. Супутник повинен буде звести з орбіти велику частину ракети Vega, яку запустили ще в 2013 році, що стане першою подібною реалізованої місією, повідомляє ESA.

Активне використання навколоземного простору в останні десятиліття призвело до появи великої кількості космічного сміття на орбіті планети. Всього за оцінками вчених сьогодні навколо Землі обертається понад півмільйона некерованих об'єктів розміром понад сантиметр.

Продовження накопичення уламків супутників і частин ракет на орбіті може стати серйозною проблемою для безпеки апаратів, які вже працюють, і виведення нових. У зв'язку з цим багато компаній, причому як стартапи, так і державні космічні агентства, опрацьовують плани з очищення навколоземного простору.

ESA планує стати першою організацією, яка здійснила подібну задумку, що підтверджується опублікованою інформацією про підписання контракту з компанією ClearSpace. Місія під назвою ClearSpace-1 повинна буде в 2025 звести з орбіти шматок ракети Vega масою в сто кілограмів, який знаходиться в космосі з 2013 року. Він залишився після запуску європейського супутника дистанційного зондування Землі Proba-V.

Згідно з угодою, співробітники стартапа ClearSpace, який заснований групою досвідчених дослідників проблеми космічного сміття з Федеральної політехнічної школи Лозанни, зможуть подати остаточний варіант проекту протягом декількох місяців, а його реалізація розпочнеться в березні 2020 року. Оціночна вартість проекту становить 129 млнідоларів США – це повинно покрити як розробку, так і запуск створеного апарату.

За словами виконавчого директора компанії Люка Піге, супутник буде мати високий ступінь автономності і вагою не більше 400 кілограмів. На даний момент конструктори схиляються до використання хімічної тяги на орбіті, але в майбутньому не виключають можливість використання як хімічних, так і електричних двигунів.

В якості мішені був обраний конічний елемент системи розділеного виведення корисного навантаження Vespa, який дозволяє одній ракеті Vega доставити два супутника на орбіти з різними параметрами. Зараз він знаходиться на висоті близько 800 км, що робить його оптимальною ціллю через відносно невелику віддаленість, а також просту форму і жорстку конструкцію. Також за розміром він приблизно відповідає невеликому супутнику, яких вже багато в космосі, а з урахуванням планів введення в дію глобальних систем супутникового інтернету подібних об'єктів може з'явитися набагато більше.

Перший апарат з очищення орбіти повинен буде звести мішень разом з собою, так що вони обидва згорять в атмосфері Землі. В майбутньому планується створення багаторазових апаратів, здатних прибрати кілька уламків, не руйнуючись при цьому.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Еко
Фото: ДСНС
На Волині надзвичайники врятували коня, який застряг між рейками на переїзді (ФОТО)
1 хв на прочитанняВчора
Фото:
Lifestyle - 24 Канал
В Аргентині розкрили вбивство та згвалтування жінки завдяки балакучому папузі-свідку
1 хв на прочитанняВчора
Фото з відкритих джерел
У Румунії футболісти виходитимуть з собаками на церемонію відкриття матчу, щоб мотивувати вболівальників забирати з притулка тварин
1 хв на прочитанняВчора
У Києві знайшли звалище старого взуття (ВІДЕО)
1 хв на прочитанняВчора
День працівника лісу: в Україні почали висаджувати обіцяний 1 мільярд дерев
3 хв на прочитанняВчора
Увесь світ долучився до «World Cleanup Day»: як це було (ФОТО,ВІДЕО)
1 хв на прочитання18 Вересня 2021
В Україні прогнозують імпорт питної води: все через "неграмотне використання" і клімат
2 хв на прочитання18 Вересня 2021
Буковинець забив металевою палицею кота і нутрій, його співмешканка знімала відео
1 хв на прочитання17 Вересня 2021