Четвер, 09 Липня 2020
Догори
Дати відгук

Європарламентарі закликали ВР заборонити виробництво хутра

2 хв на прочитання03 Червня 2020, 18:49 259
Поділитись:

Депутати Європарламенту закликали Верховну Раду заборонити виробництво хутра, підтримавши законопроєкт Кампанії ХутроOFF №2360, розгляд якого запланований на п’ятницю, 5 червня. Про це повідомив у Facebook голова ГО Єдина Планета, співавтор законопроєкту 2360 Павло Вишебаба.

Сьогодні депутати Європейського Парламенту із 13 країн Європи підписали й направили спільний лист голові ВР Дмитру Разумкову, а також головам комітетів ВРУ Іванна Клімпуш-Цинцнадзе та Олег Бондаренко, у якому наголошують:

"Ми були раді дізнатися, що законопроєкт щодо заборони такої жорстокої практики як розведення та утримання тварин задля виробництва хутра розглядається в українському парламенті. Однак факт того, що Комітет ВРУ з Питань Євроінтеграції дійшов висновку, що така заборона буде несумісною із законодавством ЄС, є дуже тривожним. У цьому листі ми хотіли б підкреслити, що даний висновок Комітету є абсолютно помилковим".

Далі європарламентарі детально пояснюють, чому заборона виробництва хутра не суперечить праву ЄС, як сказано у висновку євроінтеграційного комітету ВР. Серед іншого, наголошуючи, що «у законодавстві ЄС немає жодного пункту, що зобов'язував би держави-члени ЄС дозволяти хутрове виробництво. Це питання державних урядів та влади. Саме тому багато держав-членів ЄС наразі вживають рішучих дій або активно розглядають законодавчі ініціативи щодо заборони хутрового виробництва».

Спираючись на помилковий висновок євроінтеграційного комітету, екологічний комітет, ухвалив несприятливе для законопроєкту 2360 рішення з рекомендацією для депутатів під час голосування "відправити законопроєкт на доопрацювання".

Водночас, понад ста природоохоронних громадських організацій України звернулись до ВР з вимогою його ухвалення, серед них екологічні важковаговики: Екодія, Україна БЕЗ сміття, Екологія-Право-Людина, SaveDnipro тощо, та, звісно, ініціатори та співавтори законопроєкту ГО Єдина Планета.

До цього ж закликають депутати Європарламенту у своєму листі:

"Як члени Європейського парламенту, ми б наполегливо закликали вас — як колег-парламентарів — підтримати заборону виробництва хутра в Україні. Це жорстокий і застарілий сектор сільського господарства, який займається виробництвом luxury-товарів, яким сьогодні є багато теплих і красивих альтернатив, що не передбачають страждання тварин"

Нагадаємо, суд заборонив роботу норкової ферми на Житомирщині.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.