Догори
Дати відгук

ЄБРР вимагає від України віддати борги виробникам «зеленої» енергетики (документ)

Лист підписав Маттео Патроне — керуючий директор відділення ЄБРР у Східній Європі та на Кавказі. 

1 хв на прочитання14 Січня 2021, 16:44
Фото з відкритих джерел Фото з відкритих джерел
Поділитись:

Європейський банк реконструкції та розвитку звернувся до України з вимогою терміново сплатити борги виробникам відновлювальної «зеленої» енергетики. Документ опублікував у своєму Telegram-каналі народний депутат Олексій Гончаренко.

«Вони (представники банку,  — ред.) закликають Нацкомісію з питань енергетики і комунальних послуг та особисто керівника Валерія Тарасюка схаменутися. Якщо точніше — не розбазарювати цільові кошти для «зеленої» енергетики й довести справу до логічного кінця, а саме погасити нарешті борги перед усіма інвесторами», — написав у коментарях до сканів офіційного листа Гончаренко.

Лист до Тарасюка підписав Маттео Патроне — керуючий директор відділення ЄБРР у Східній Європі та на Кавказі. 

«Як найбільший інвестор в Україні, в тому числі в секторі відновлюваної енергетики, ЄБРР уважно слідкує за всім, що відбувається в цьому секторі. Ми звертаємо увагу на значні суми заборгованості, що наразі існує перед виробниками електроенергії з відновлюваних джерел. Це є порушенням як енергетичного законодавства України, так і зобов'язань української влади, окрема НКРЕКП», — йдеться в тексті листа. 

Копію надіслали прем'єр-міністру Денису Шмигалю, т. в. о. міністра енергетики Юрію Вітренку, міністру фінансів Сергію Марченку, голові ОПУ Андрію Єрмаку, директору альтернату ЄБРР України Артему Шевальову. 

Як стало відомо нещодавно, український уряд не заплатив 40 % боргу із зеленого тарифу, який вони обіцяли оплатити ще у червні. Це попри те, що інвестори погодилися почекати з виплатами й пішли на поступки.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.