Догори
Дати відгук
  • Головна
  • Новини
  • Війна
  • Є три сценарії розвитку подій у Росії, і всі вони включають «депутинізацію» — експерти

Є три сценарії розвитку подій у Росії, і всі вони включають «депутинізацію» — експерти

Другий виглядає найбільш реальним, але третій найбільш очікуваний.

2 хв на прочитання28 Травня 2022, 23:12
Поділитись:

Під Вільнюсом відбувся з'їзд противників путінського режиму з Росії та Європи, організований міністром закордонних справ Литви Габріелюсом Ландсбергісом. Зібралися політики, бізнесмени, правозахисники та журналісти — усього 70 учасників, імена та посади яких засекречені. Їхньою метою було виробити стратегію «депутинізації» Росії, повідомляє BILD.

На думку учасників з'їзду, є три сценарії розвитку подій у Росії.

✔ «Український сценарій». Промахи в управлінні країною приведуть до кінця нинішнього режиму, потім відбудуться демократичні вибори, після яких Росія розвиватиметься українським шляхом.

✔ «Путч». Путіна скинуть його ж генерали чи спецслужби, і в країні встановиться воєнізований режим.

✔ «Повстання знизу». Якщо населення країни повстане проти режиму зі страху, розпачу та злиднів, у країні почнуться заворушення, і Росія розпадеться на безліч республік.

«Перший сценарій нереальний, звідки можуть взятися демократичні вибори в країні без необхідних для цього інститутів? Порівняння з Україною не витримує жодної критики, як говорив Кучма: «Україна не Росія», — вважають аналітики Телеграм-каналу «для вільних людей про проблеми Росії та світу» Nationalverräter.

Другий вони вважають найреальнішим, але лише на рівні полковників, оскільки генерали в РФ — це перші бенефіціари путінського режиму, «хоча є гарний приклад із Чаушеску та його генералом Стенкулеску».

«Третій варіант неминучий, але питання у термінах його виконання. Хай би хто захотів залишитись у Росії при владі після Путіна всерйоз і надовго — має користуватися широкою підтримкою народних мас. Ми бачили оксамитові революції навіть у Сербії, коли був режим військового злочинця Мілошевича, але в РФ таке уявити неможливо відразу, лише у разі політичної кризи та ослаблення центральної влади. На жаль, шанси пролиття крові набагато вищі, ніж мирний перехід влади під впливом народного виступу», — вважають експерти.

Тим часом користувачі соцмереж вважають, що третій варіант відразу би вирішив багато проблем у світі, окрім того, він історично обґрунтований.

Також ми розповідали, що пахне смаленим: органи влади почали готуватися до евакуації з Москви.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.