Догори
Дати відгук

Яку небезпеку для України приховує Європейський зелений курс

Якщо приєднання до ЄЗК завершиться лише на рівні декларативних документів, на економіку та екологію чекає катастрофа.

2 хв на прочитання28 Грудня 2020, 13:24
Фото з відкритих джерел Фото з відкритих джерел
Поділитись:

Аби приєднання до ЄЗК не вдарило по економіці та допомогло зберегти екологію завдяки конкретним крокам, уже зараз необхідно розробляти зелену дорожню карту. Таку думку висловила координаторка програми «Зміни клімату і енергетична політика» Фонду ім. Генріха Бьолля в Україні Оксана Алієва.

«На сьогодні в експертному і публічному просторі не ведеться обговорення Дорожньої карти з реалізації НВВ2 (Національно-визначений внесок зі скорочення викидів парникових газів до 2030 року — ред.). А мало б. Ми ризикуємо, що якою б ціль не була, вона залишиться лише на папері, а розвиток в Україні продовжуватиме відбуватись у законсервований у застарілих технологіях спосіб, як того прагнуть окремі бізнес-групи, що бажають вижати максимум із застарілої виробничої інфраструктури, яка їм належить», —  сказала Алієва.

Експертка додала, що пересторогу викликає навіть той факт, що кліматичним питанням у проєкті Національної економічної стратегії 2030 відведено трохи місця наприкінці документу, екологічного мейнстрімінгу в інші економічні сектори в цьому документі немає.

Серед екологів нерозуміння викликають також цифри, які нещодавно назвав президент України Володимир Зеленський, коментуючи ситуацію із глобальним потеплінням на Міжнародному саміті кліматичних амбіцій 12 грудня. За словами Алієвої, скорочення викидів до рівня 36−42 % показника 1990 року не аргументовано екологічними й економічними дослідженнями. 

Це все, на думку експертки, свідчить про те, що в України досі немає «дорожньої карти» з реалізації виконання зобов'язань за Паризькою кліматичною угодою та приєднанням до ЄЗК.

Як писав GreenPost раніше, на думку екологічних експертів, в Україні суттєво погіршились умови підтримки відновлюваної енергетики та посилилися проблеми з викидами в атмосферу.  

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Еко
Як почистити біле взуття: "хитрі" способи, про які ви не здогадувалися
2 хв на прочитання5 годин тому
Гороскоп на завтра, 1 жовтня 2022: Близнюкам - втрати, Левам - образи, Рибам - гроші
4 хв на прочитання6 годин тому
Фото: Wikipedia
До державного бюджету сплачено майже 3 млн гривень збитків, завданих довкіллю
1 хв на прочитання10 годин тому
Суд арештував літак, який колаборант мав передати агресору після захоплення південних областей(ФОТО)
2 хв на прочитанняВчора
«За 3-4 роки після розгрібання завалів зросте кількість захворювань легень»: чи захистить нас від шкоди азбесту законопроект 4142
12 хв на прочитанняВчора
Виходьте на вулицю: чого очікувати українцям найближчими днями від матінки-погоди  
2 хв на прочитанняВчора
Україна отримала національну квоту на вилов риби в Атлантичному океані на 2023 рік
1 хв на прочитанняВчора
Прикмети на 30 вересня: які 5 речей потрібно зробити, щоб залучити удачу
1 хв на прочитанняВчора