Догори
Дати відгук

Як її розпізнати та чим небезпечна стенокардія

Зазвичай стенокардія проявляється на тлі фізичного навантаження

1 хв на прочитання07 Червня 2023, 19:12
Поділитись:

У народі стенокардію недаремно називають грудною жабою: людині здається, що в грудях у неї знаходиться величезна жаба, яка давить і не дає глибоко зітхнути.

Відповідає сімейний лікар Фелікс Ілясевич:

– Для стенокардії характерним є пекучий або стискаючий біль у ділянці серця, він іноді віддає в плече, нижню щелепу, руку. У народі стенокардію недаремно називають грудною жабою: людині здається, що в грудях у неї знаходиться величезна жаба, яка давить і не дає глибоко зітхнути.

Зазвичай стенокардія проявляється на тлі фізичного навантаження. Артерії, що живлять серцевий м’яз, можуть бути значно перекриті, але оскільки запас міцності в судинах великий, симптомів немає.

Однак згодом той, хто раніше без труднощів доходив до зупинки або магазину, змушений тепер два-три рази зупинятися, щоб відпочити і вгамувати задишку, біль за грудиною.

Дуже небезпечною є нестабільна стенокардія, яка яскраво проявилася вперше (по суті, це вже гострий коронарний синдром – провісник інфаркту), або стабільна, симптоми якої посилюються при найменшому навантаженні.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost