Догори
Дати відгук

Як війна руйнує стосунки та веде до розлучення

Інколи важко будувати нормальну комунікацію з іншими людьми, проявляти терпимість і розуміння

2 хв на прочитання30 Березня 2022, 23:40
Поділитись:

Міцні подружні стосунки зазвичай ґрунтуються на багатьох важливих речах, серед яких — кохання, взаєморозуміння, підтримка та довіра один до одного.

Під час війни, коли більшість населення країни вже тривалий час занурене у ненормальні події, які дуже виснажують, інколи важко будувати нормальну комунікацію з іншими людьми, проявляти терпимість і розуміння. Це позначається на людських стосунках, в тому числі й подружніх, а інколи навіть призводить до їхнього руйнування, пише «Сміла.юа»

Що ж може бути причиною?

Не вистачає ресурсу на почуття. Любов — це дієслово! А в стресових умовах стає важко проявляти це почуття, робити маленькі та великі добрі вчинки для своєї другої половини. Через «оголені нерви», коли всередині все «бринить, немов струна», а ситуація невизначеності або безпосередньої небезпеки все триває і триває. Бо життя змінилося, і тепер багато сил та часу йде на організацію елементарних побутових речей, а на стосунки ресурсу просто не вистачає. Бо є важливіші речі, а решта почекає до перемоги.

Розставляються ціннісні пріоритети. Під час війни стає зрозумілим, що є головним, а що другорядним у житті. Починають цінуватися речі, про які ми навіть не замислювалися в мирний час. І може статися так, що це різні речі для подружніх партнерів і точок дотику немає. Переживання війни робить усіх максимально чесними, такими, як ми є насправді й, інколи, це не та правда, яку ми готові знати про свого партнера. Тому, можливим є розлучення і побудова стосунків з тим, хто має схожі переконання та цінності.

Різне переживання стресу. Зруйнувати стосунки може й різна реакція на стрес. У когось ледь підвищився рівень тривоги, а в іншої людини вже паніка. Хтось думає, як швидше опинитися в безпечному місці, а хтось готується до захисту. Різна реакція інколи заважає подружжю об’єднатися, згуртуватися, підтримати один одного, щоб разом пережити ці складні часи. Кожен залишається наодинці сам із собою і це закономірно веде до поступового розриву стосунків, - вважає Ірина Тичина, психологиня, кандидатка психологічних наук.

 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Війна
Українські військові у Бахмуті, лютий 2023 року. Фото: Reuters
Росія скоро повністю втратить Бахмут: українські військові оточують ворога
1 хв на прочитання10 годин тому
По об’єктах енергосистеми України випущено вже понад 1200 ракет і дронів, – Укренерго
1 хв на прочитання11 годин тому
Нічна атака на Київ: внаслідок падіння уламків є жертви та руйнування в різних районах міста
1 хв на прочитання12 годин тому
Американський сенатор, який сказав «росіяни вмирають» і «ніколи так вдало ми не витрачали гроші», готовий постати перед судом
3 хв на прочитанняВчора
Путін підписав закон, що посилює режим воєнного стану на окупованих Росією територіях України
1 хв на прочитанняВчора
Росіяни вдарили у інфраструктуру Одеси та по об'єктах на Хмельниччині: виведено з ладу 5 літальних апаратів
1 хв на прочитанняВчора
Пригожин усвідомлює, що в Бахмуті росіян чекає поразка, і не хоче бути її учасником, тому відводить свою ПВК — Жорін
1 хв на прочитанняВчора
В РФ закінчилися трупи, тому Держдума хоче врегулювати використання незатребуваних небіжчиків для навчання медиків
2 хв на прочитання28 Травня 2023
Більше з GreenPost