Догори
Дати відгук

Як самостійно перевірити газовий лічильник та платити за блакитне паливо менше

Власники газових лічильників із термокомпенсацією переплачують за блакитне паливо втричі.

1 хв на прочитання26 Лютого 2021, 18:30
Деякі газові лічильники «змушують» своїх господарів переплачувати за газ Деякі газові лічильники «змушують» своїх господарів переплачувати за газ
Поділитись:

Українцям почали приходити платіжки за газ із завищеними сумами через так звані температурні коефіцієнти. Про це повідомив консультаційний центр для населення ГазПравда.
«Частина споживачів виявляють, що їм додаткові обсяги нарахувати тричі. І все це під виглядом «приведення до стандартних умов», — розповідають фахівці консультаційного центру.

Одразу пояснюють: вперше температурний коефіцієнт враховується у тарифі на розподіл газу. Другий раз його закладають в оплаті власне кубометру використаного блакитного палива. А втретє коефіцієнт нараховує автоматично сам  лічильник. Прилад має термокомпенсацію або так зване директивне приведення до стандартних умов.

Щоб не платити втридорога, українцям радять перевірити, який саме лічильник установлено у квартирі. Це можна зробити візуально або звернутися до електронного кабінету споживача, в якому має бути вся технічна інформація про лічильник. Якщо прилад має позначки «ТБ = 0 °С» або «ТБ = 15 °С» — це лічильник із термокомпенсацією. 

У такому разі можна сміливо звертатися до облгазу та вимагати компенсацію за переплату. 

Як стало відомо раніше, газопостачальники оголосили ціни на блакитне паливо у березні. Кращу пропозицію на березень — 6,70 гривні за кубометр — підготувала компанія Megawatt.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Енерго