Догори
Дати відгук

Як перевірити щитовидку вдома: 4 простих тести

В особливих випадках, відчувається брак сил, випадає волосся і виникає слабкість.

2 хв на прочитання23 Грудня 2021, 08:11
Поділитись:

Неправильна робота щитовидної залози миттєво впливає на стан здоров'я і самопочуття. Вона може здавлювати органи, які розташовані поруч, викликати кашель, відчуття клубка в горлі, і навіть напади задухи. 

Ці 4 прості способи допоможуть визначити, чи в нормі залоза. Якщо хоч один з тестів покаже вам незадовільний результат, варто негайно звернутися до лікаря.

Тест на брак йоду по сухості шкіри

Гормони щитовидки на 65% складаються з йоду. Вони впливають на енергообмін в клітинах, звільняють організм від шкідливих речовин, борються з інфекціями і навіть відповідають за роботу підшлункової. Уявляєте, в щитовидці знаходиться 50% йоду, який міститься в самій людині. Вона витягує його і крові і синтезує необхідні гормони, які підтримують нас на належному фізичному та психічному рівнях. Коли йоду не вистачає, щитовидка збільшується в розмірах, - так з'являється зоб.

Також якщо йоду не вистачає, шкіра стає сухою, з нез'ясовних причин зростає вага, з'являються запори, низький тиск, у жінок порушується менструальний цикл.

Люди, у яких йоду недостатньо, часто апатичні і впадають в депресивний стан. Їм важко концентруватися і запам'ятовувати.

Тест на йодну сітку

Звичайно, цей тест не претендує на істину в останній інстанції. Необхідно розуміти, що це не медична якісна перевірка, але завдяки тесту ви зрозумієте, чи потребує ваш організм йод в принципі.

Ватною паличкою намалюйте на зап'ясті йодну сітку розміром 5 на 5 сантиметрів і через пару годин подивіться, що залишилося від малюнка. Якщо він зник - йоду катастрофічно не вистачає. Якщо залишилися сліди - все в нормі.

Тест з водою

Наберіть в рот багато води і підійдіть до дзеркала. Повільно ковтайте воду. Якщо ви бачите, що на шиї утворюються припухлості, значить, залоза збільшена.

Тест на випадання волосся

Відомо, що гіпотеріоз сприяє випаданню волосся. І якщо те, що рідшає коса, ми можемо не помітити або зв'язати це зі стресом, зміною погоди, то зменшення волосків на бровах є тривожним маркером проблеми. Прикладіть ручку вертикально до зовнішнього куточка ока. Тримайте його паралельно носу. Якщо кінчик брови виступає за лінію олівця - все нормально, можна не турбуватись.

До слова, дерматолог назвала фактори, які призводять до появи папіломи

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.